Webrovka 2002

admin vloženo dne 12. září 2013

Plakát Webrovkafest 2002V pátek 29.11. se na Webrovku odváží aparatura a nástroje několika souborů. V tento den také dorazila na kopec většina kapel, které mají na festivalu vystupovat. Z plánovaného Jam sessionu nakonec bohužel sešlo a noc z pátku na sobotu se změnila v posezení s občerstvením, kterého bylo vpravdě nadmíru. Aparatura však byla zapojena a vše na sobotu bylo připraveno.

V podvečer 30. 11. se plní sál lidmi a zaznívají první tóny nástrojů. Nervozita stoupá, zaduní basa, zavíří paličky a je to tady! V 19: 00 po krátkém úvodu otvírají tuto hudební akci Pepa Lábus a spol. Ohlas diváků je značný, neboť Pepa má v trutnovské síní slávy své neotřesitelné místo. Druzí na řadu přichází Sepulturovský nářez formace Not Fragile. Na sále to vře, pivo se točí, Wotrok jako vždy exceluje, stejně tak i zpěvák a frontman skupiny – Štefan. Nutno podotknout, že i Mája s Dušanem to umí pěkně rozbalit, rozžhavit struny a přivést publikum do správného varu. Třetí nastupuje Poslední Lež a tak zní celou Webrovkou hity, jako již legendární Benzina. Třetí koncert v historii této kapely sklízí zasloužené ovace. Dále ještě vystupuje Reggae zkouška (Trutnov) a Nawzdory (Kutná hora). Obě skupiny předvádějí velmi slušný výkon a získávají mnoho nových příznivců. Jen tak dále, ať je pořád co poslouchat. Plánované nahrávání na magnetofon bylo zrušeno z technických důvodů, ale celý koncert je zaznamenán na VHS. Návštěvnost byla odhadnuta na cca. 150 lidí, Krakonoš chutnal všem a akce se ku prospěchu všech vydařila.
Tímto děkujeme všem kapelám, za úžasný večírek. Kapelám Poslední Lež a Not Fragile i lidem z Webrovky za organizaci této akce. Všem, kteří svou návštěvou a zakoupením vstupenky pomohli dětem z Dětského domova Broumov, aby mohli strávit vánoce mimo ústav. Všem co řídili motorová vozidla, při převozu aparatury, protože na Webrovku je to strašná cesta.Všem pivařům, za zdolání velkého množství piva Krakonoš. Protože i tržba z baru dělá podstatnou část financí na vánoce pro děti – dárečky apod.