PROGRAM

admin vloženo dne 8. února 2018

Předběžný program 2018 – 17. ročník

Humanitární středisko Klučanka, Dědov 45, Teplice nad Metují

Humanitární středisko Klučanka, Dědov 45, Teplice nad Metují

Webrovkafest na Klučance 2018

17. ročník Charitativního festivalu na podporu dětí z dětských domovů.

17. listopadu 2018

Od 14:30 hodin

věnováno oslavě životního jubilea muzikanta a zprávaře rádia Beat Pepy Lábuse

Moderují: Martin Halaxa a Tomáš Grohregin

Minimální příspěvek:  200,- Kč

Předběžný program:

Hlavní scéna:
14:50 – 15:50 – Krychličky – TN Zabijáci
16:00 – 16:45 – HF Band
17:15 – 18:00 – Sunday Jam 
18:30 – 19:15 – Poslední lež
19:45 – 20:30 – Pepa Lábus a spol.
21:00 – 22:00 – Narajama
22:30 – 23:15 – Cémur šámur
23:45 – 00:30 – Heebie Jeebies
01:00 – 01:45 – Social error

Sklepní scéna:
16:30 – 17:30 – KaRaJaPeJi a Ba – Ze života hmyzu 
18:00 – 18:30 – Omnion
19:15 – 19:45 – Omnion 
20:30 – 21:00 – Omnion
22:00 – 22:30 – Bahňous + host
23:15 – 23:45 – Bahňous + host
24:00 – 05:00 – ColorSound

Rozpočet 17. ročníku podpořili:
Město Teplice nad Metují, Město Meziměstí, Město Trutnov, Obec Chvaleč

 

Divadelní soubor KRYCHLIČKY
Podruhé se na Webrovkafestu představí divadelní soubor Krychličky. A hned na start celé akce. Tentokrát však ve velkém stylu a z prostorových důvodů na hlavním sále. Začínáme přesně ve 14 hodin a 50 minut, tak doražte včas, protože tohle se prostě musí vidět!
Soubor Krychličky vznikl před osmnácti lety. První společná iniciativa byla ryze sezónní – v letech 2014 a 2015 se projevovaly především v souvislosti s vernisáží sochařského sympozia Open Air Art festivalu Kakocuco a úspěšnou „ságou“ Pán hor (unikátní komedie typu „potravinového divadla“, kterou jste měli možnost shlédnout v loňském roce). Na svém vrubu však májí i tvorbu neotřelých performancí. Tato představení se vyznačovala naprostou jedinečností:  scénáře vznikaly několik málo dní před samotnou produkcí, zkouška byla zpravidla jedna, a to nejlépe v den konání akce a žádné z těchto vystoupení se už nikdy neopakovalo, přestože všechna sklidila, díky své autenticitě, mimořádný úspěch. V roce 2016 došlo k rozšíření souboru o mužskou část, a to s cílem zcela konkrétním a do této doby nevídaným – nastudovat „opravdovou“ celovečerní divadelní inscenaci. Volba námětu padla na filmový „kulťák“ z devadesátých let, Natural born killers, za jehož natočením stojí Quentin Tarantino (scénář) a Oliver Stone (režie). V létě 2016 tedy začínájí pravidelně zkoušet inscenaci

T.N.Z.: Zabijáci
Na motivy filmu Natural born killers (1994).
Micky a Mallory se potkali, Micky a Mallory se milují, Micky a Mallory se vášnivě milují, velkolepě milují, milují se až za hranice světa… Micky a Mallory jsou populární osobnosti, celebrity, stars, idoly, modly… Micky a Mallory jsou takoví normální zabijáci… Vždyť i masový vrah se přeci může stát superstar…
Zběsile krvavá satira/tragikomedie/komedie/parodie o jedné lásce, několika málo (?!) mrtvolách, mediální masírce, společnosti, pár psychopatech a ekologii.
AUTORSKÝ SCÉNÁŘ a REŽIE: Zuzana CEJNAROVÁ
HRAJÍ: Role Mickyho a Mallory ztvární Radim a Vendula ŠAFAŘÍKOVI. V dalších rolích se představí Lenka SKAVROŇOVÁ, Vlasta STŘÍBRNÁ, Martin ZELINKA, Petr FRANZ
PROJEKCE: Petr MAREK
SVĚTLA: Jan VLAČIHA
TECHNICKÝ SUPPORT: Petr CEJNAR
http://www.suvavrchlabi.cz/o-nas/krychlicky/  
https://www.youtube.com/watch?v=lNCmLno7G-4&t=18s


HF Band
Sedmnáctou hudební nálož odstartuje HF Band. Pod tímto názvem se skrývá skupinka mladých hudebních nadšenců, která se pokouší probít silnou konkurencí tradičních i alternativních proudů hudby. Stručněji řečeno, jedná se o mladý, moderní dechový orchestr.
Vše začalo v lednu 2006, kdy se parta mladých muzikantů rozhodla zahrát svému kamarádovi na svatbě. Mělo to být jen pro srandu, pobavení hostů, kamarádů, ale i jich samotných – prostě jednorázová akce, ovšem pro velký úspěch se hraní opakovalo. Takto to nějakou dobu pokračovalo, vše se postupně vylepšovalo a pilovalo. Začalo se pravidelně cvičit a tím tvořit i jakýsi repertoár, který by bylo možné na různých akcích předvést.
Jednoho krásného dne (všichni se shodli, že to bylo koncem ledna 2007) se rok staré seskupení dohodlo, že založí zcela novou kapelu s pevným obsazením hráčů, která bude bavit širokou veřejnost svým hudebním vystupováním, kdekoliv bude žádána.
Problémem však bylo najít nějaký odpovídající název nově vzniklé kapely. Po dlouhém debatování vznikl nápad pojmenovat naše uskupení VF band (čili „valte frťany“, „vypijem fšechno“, atd.). Po důkladném zvážení všech pro a proti byl nakonec, s všeobecným nadšením, schválen název HF Band zkracující přezdívku kapelníka (krom dalších, možných i nemožných variací).
Za dobu působení kapely se uskutečnilo několik změn jak u muzikantů samotných, tak u nástrojů. Křídlovák přesedlal na tenor a uvolnil místo nově příchozímu. Opustila nás jediná hráčka – klarinetistka, kterou vystřídal klarinetista a saxofonista v jedné osobě. Změnila se tvář barytonisty, bubeníka a též přibyla baskytara s banjem. Zatím poslední změna se udála na postech zpěváků.
V této neohrožené sestavě kapela pevně v šiku kráčí vstříc novým, hudebním zítřkům a na jejich cestě se zastaví i na Klučance. Takovýto soubor historie festivalu nepamatuje a tudíž byste si neměli tuto událost nechat ujít.
Jan Hofman – „Hofik“ – kapelník, průvodní slovo, aranže, 1. trumpeta
Vítězslav Žák – „Víťa“ – 2. trumpeta
Martin Kriegel – „Krigi“ – 3. trumpeta
Adam Janáček – „Sadám“ – 1. klarinet, saxofon
Jakub Beránek – „Berdy“ – 2. klarinet, saxofon
Jan Forman – „Formička“ – tenor
Zdeněk Portych – „Zdeneček“ – baryton
Marek Procházka – „Prochy“ – pozoun
Martin Rejchrt – „Sunar“ – 1. horna
David Nývlt – „Dáva“ – 2. horna
Jan Novotný – „Herkul“ – tuba, klávesy
Michal Winter – „Majkl“ – basová kytara, banjo
Jakub Dřevecký – „Kuba“ – bicí
Ladislav Lysický – „Láďa“ – zpěv
Martina Mádrová – „Marťa“ – zpěv
Hana Machačová – „Hanka“ – zpěv, j. h.
Daniel Škoda – „Danek“ – bicí, j. h.
Lukáš Vlček – „Prcáček“ – tenor, j. h.
http://hfband.cz/  
https://www.facebook.com/HF-band-172372431861/
https://www.youtube.com/watch?v=27FMI77omaE


KaRaJaPeJi a Ba

Oblíbený dámský divadelní spolek tentokrát zahájí program na sklepní scéně. Jejich loňské představení bylo ovlivněno absencí jedné z hlavních rolí, z důvodů gravidity, což se v případě ženských kolektivů občas stává. Zahrály proto pouze některé fragmenty nacvičené hry, jako upoutávku na letošní 17. ročník. Tentokrát tedy budete mít příležitost užít si celou hru Ze života hmyzu. Jedná se o drama, které napsali společně bratři Karel a Josef Čapkovi. Premiéru mělo v roce 1922. V dramatu vystupují motýli, chrobáci, mravenci, cvrčci, lumci, kukly i slimáci a každý zastupuje nějakou vlastnost nebo typ lidí. Prostřednictvím jejich chování kritizují Čapkové nešvary lidské společnosti. Svět hmyzu ve skutečnosti zastupuje svět lidí a jednotliví obyvatelé louky zastupují jednotlivé lidské vlastnosti a typy. Prostřednictvím hmyzu jsou kritizovány negativní lidské vlastnosti jako povrchnost, hrabivost, egocentrismus, prospěchářství, nenasytnost, touha ovládat ostatní atd. Hra má tři dějství, předehru a epilog. Stala se také inspirací pro poslední film Jana Švankmajera Hmyz (2018). Tak pokud vás minulý rok představení spolku KaRaJaPeJi a Ba zaujalo a zajímá vás jak to celé dopadlo, rozhodně byste letos neměli chybět.
Jitka Gábrtová
Radka Petráková
Katka Rozová
Katka Ježková
Bebina
Jarmila Štěpánková
Sunshine
Pepina
https://www.youtube.com/watch?v=Y2MpzSiv9cg


Sunday Jam
Druhou kapelou v pořadí bude Sunday Jam, kapela z blízkého okolí Klučanky. Její historie sahá do roku 2010, kdy se dohodli bývalí spoluhráči z již neexistující kapely Middle Aged bubeník Leoš Novotný a baskytarista Michal Martinec, že je na čase vytvořit něco nového. Během roku 2011 spolu s kytaristou Marcelem Bergrem jamují ve zkušebně a poohlížejí se po nějaké zpěvačce, jelikož prvotní záměr byl postavit tvorbu na ženském vokálu. Zkušebnou jich projde několik a zároveň tou dobou střídá Marcela kytarista a dlouholetý přítel, rocker Petr Kulda (ex. Skalpel, Teplá buchta). Časem se daří vytvořit základy několika skladeb a vznikající kapela se stěhuje do nahrávacího studia Pulton ve Velkém Poříčí, které vlastní baskytarista Michal Martinec a poskytuje tak ideální zázemí. Koncem roku 2012 přichází zpěvačka Míša Řeháková, která působí sice jen krátce, ale přivádí hráče na saxofon Petra Záleského, působícího současně i v šansonovém uskupení 6Náchodníků (zde na klavír hraje zpěvák Heebie Jeebies – Bréba). Sound a aranže se dobarvují a kapela dál tvoří a jamuje. Zcela zásadní zlom nastává v lednu 2013, kdy Petr K. přivádí mladou a velmi talentovanou studentku konzervatoře Terku Hanušovou z Náchoda. Kapela je kompletní a jelikož se schází ve studiu převážně po nedělích, název Sunday Jam, který navrhuje bubeník Leoš je jednohlasně přijat. V roce 2014 kapela oslovuje kameramana Honzu Bartoně a natáčí první videoklip na skladbu Nobody. Vřelé přijetí a úspěch klipu odstartoval živá vystoupení S.J. První koncert kapela odehrála v náchodském Murphysu v rámci Prima sezóny. Sunday Jam dále koncertují v ČR i v zahraničí, natáčí několik dalších singlů a umísťuje se ve finále soutěže Rockfest Dobříš.
Tvorba S.J. je ryze autorská, nicméně texty píší externí textaři Patrik Konig ,Míra Mareš, Standa Hornych a nejnovější skladby opatřuje slovy Olda Jelínek. Poslední změna v sestavě proběhla v roce 2016, kdy se kapela rozrostla o klávesistu Zbyňka Červeného (ex. Jazz Generation). Tento člověk sehrál zásadní roli při stěhování Webrovkafestu do Dědova a navázání skvělé spolupráce s místní kulturou a úřady.Koncert skupiny Sunday jam, kde se mísí šest různých pohledů na muziku, od šansonu, jazzu až po funky a rock bude jistě velmi zajímavým a originálním zpestřením této hudební přehlídky.
Leoš “Gudas” Novotný – bicí
Michal “Pípa” Martinec – baskytara
Petr Kulda – kytara
Zbyněk Červený – klávesy
Petr Záleský – saxofon
Tereza Hanušová – zpěv
http://bandzone.cz/sundayjam 
https://www.facebook.com/Sunday-Jam-675775859132657/
https://www.youtube.com/watch?v=4T1J25x1_Uw


OMNION
jednočlenný sebesmyčkovací orchestr – world-tr(d)ance/ambient/chilout
Omnion je sólový projekt multi-instrumentalisty a skladatele Tomáše Reindla, ve kterém pod jednou slupkou spojuje mnoho vrstev a inspirací hudebními tradicemi východu i západu, spolu s novými hudebními přístupy a technikami.
Kromě tradičních nástrojů (např. tabla, didžeridu, trom-bone, valašský pra-klarinet, koncovka) a použití lidského hlasu (alikvótní zpěv, gregoriánský chorál, recitace rytmů) využívá Omnion technologie smyčkování a vrstvení v reálném čase, kdy se doslova před očima (i ušima) posluchačů rodí vícehlasé sbory, rytmické struktury či ambientní plochy.
OMNION hraje nejen poslechové, ambientní, či chill-outové produkce, ale i taneční sety, (inspirace žánry, jako psy-trance,atd.) elektronika je zde však vždy ve spojení s živými nástroji (tabla, didžeridu, trom-bone, pra-klarinet…) a hlasy (alikvótní zpěv, beat-box).
Trocha „teorie“ k názvu projektu:
Omnia znamená latinsky „vše“, slabika Óm podle indické filosofie vyjadřuje prvotní zvuk, ve kterém jsou obsaženy všechny tóny. Georg Ohm je jméno fyzika, který ve svém Ohmově akustickém zákoně definoval totéž z fyzikálního hlediska. Onion je anglicky „cibule“, blahodárná to zelenina, jejíž vrstvy připomínají nejen sféry mikro- i makro-kosmu, ale i hudební vrstvy a plochy.
Tomáš Reindl je prakticky jediný v ČR se do hloubky zabývá indickou rytmikou a sólovou i doprovodnou hrou na indická tabla, která studoval vedením jednoho z nejvýznamějších současných tablových mistrů Sanju Sahai.
Současná spolupráce např: Shahab Tolouie, Amit Chatterjee, Lenka Lichtenberg, Yair Dalal, Edward Powell, Pavel Fajt, Slet bubeníků, Al-Yaman.
Hudební spolupráce s radiem Ethno, tvorba filmové a scénické hudby.
Též působí jako lektor hudebních workshopů a seminářů.
Čekají vás tři půl hodinové sety na sklepní scéně, během nichž procestujete, prostřednictvím Tomášových hudebních kouzel, takřka celý svět. Něco takového na Webrovkafestu skutečně ještě nebylo!
https://www.omnion.cz/
http://bandzone.cz/omnion  
https://www.facebook.com/omnion.cz/
https://www.youtube.com/watch?v=2KeUIa0rr14  


Poslední lež
http://bandzone.cz/poslednilez 
https://www.facebook.com/Posledn%C3%AD-Le%C5%BE-185720174863971/
https://www.youtube.com/watch?v=RktH9q6FHuM


Pepa Lábus a SPOL.

http://www.pepalabus.cz/  
https://www.youtube.com/watch?v=JKfP4auB2hc   


NARAJAMA
“V rovině hudební terminologie – World Music. Filozoficky vzato výtvarná hudba.”
To o sobě tato pozoruhodná kapela z jihomoravského Kyjova píše na oficiálním webu. V aktuální podobě vznikla v první polovině 90. let. Pokud by se její hudba vůbec dala k nějaké skupině přirovnat, tak snad jedině trochu ke King Crimson a místy možná k Primus. S nimi je pojí i hudební invence a instrumentální mistrovství všech členů Narajamy. Od zmíněných legend je ale odlišuje cimbál v nástrojovém obsazení a lehké “ohlasy” folklórní melodiky v některých skladbách. Díky tomu se dá bez přehánění napsat, že Narajama není podobná nikomu a ničemu. Hrála tehdy ve složení Bohdana Menšíková (tehdy ještě s rodným příjmením Petrů) – cimbál a back vocal, Milan Lovec Bílovský – zpěv, Roman Kouřil – kytara, Igor Judas – baskytara, Petr Goldmann – bicí. Jejich hudbu doplňují kvalitní poetické a místy až surrealistické texty. V roce 1996 vychází u Indies Records první oficiální album „Vytancuj chmury“. O rok později u stejného vydavatelství vychází další album „V tom víně je nalháno“. Narajama úspěšně vystupuje na různých festivalech, koncertuje s kapelami jako Dunaj apod. a občas vyjíždí hrát i do zahraničí. S blížícím se koncem dekády Bohdana kapelu opustila. Koncem roku 1999 kapela nastoupila do studia a nahrála další album „3’mej“. Cimbál byl nahrazen klávesami, na které hrál Lovec. V roce 2000, po neúspěšném pokusu album vydat, kapela vyhlásila kratší pauzu. Ve skutečnosti se ale v podstatě rozpadla. Dlouhá léta je mnoho jejich fanoušků i přátel vyzývalo k obnovení činnosti, ale někteří členové víceméně na kapelu rezignovali. K jejímu “znovuzrození” přispěla i jedna neobvyklá skutečnost. Zhruba 10 let po rozpadu se k albům Narajamy dostali mladí konzervatoristé z Prahy a dostala je tak, že několik skladeb nacvičili ve stejném nástrojovém obsazení včetně cimbálu, sehnali kontakt na Lovce a oslovili ho s žádostí o spolupráci. Ten na to kývl, protože byl dál hudebně činný v jiných projektech (třeba kapela VRRM s Vladimírem Vencou Václavkem, Milošem Dvořéčkem a René Pařezem) a začal s nimi zpívat. Kvůli námitkám některých členů bývalé Narajamy vystupovali pod názvem “Narajama Revisited”. K velkému štěstí fanoušků to postupně vedlo k tomu, že se zhruba po jedenácti letech od rozpadu v roce 2011 Narajama obnovila. A dokonce ve stejném obsazení jako kdysi. Přibyl jen hráč na perkuse Radek Klíč, takže hrají v šesti. Bohužel se na ně díky tak dlouhé pauze pozapomnělo, takže vlastně začali znovu od nuly. Záhy oficiálně vyšlo nevydané třetí album „3’mej“. Kapela začala tvořit nový repertoár a ještě více fúzovala a míchala hudební styly. Výsledkem je hudební počin s názvem „Convergere“, ve smyslu sbližování a prolínání hudebních stylů, což trefně vystihuje obsah velmi pestrého alba. Prolínají se v něm prvky moravského folkloru, jazzu, progresivního i alternativního rocku, afro-latinské rytmiky podtržené australským didgeridoo. Na podzim 2017 vyšlo zatím poslední, v pořadí páté, album s názvem “Cuncurrere”, které je opravdovým klenotem. Všechny recenze, které vyšly, ho hodnotily až nebývale kladně. V časopisu Instinkt bylo dokonce zařazeno mezi 12 nejlepších alb roku 2017 (třeba vedle Boba Dylana).
Na závěr se sluší dodat, že kapela, která už na Webrovkafestu vystoupila v roce 2013, ovšem tehdy ještě, krátce po svém znovuvzkříšení neměla takovou sílu a kadenci jako nyní, bude nepochybně uměleckým vrcholem celé akce a nezapomenutelným zážitkem pro všechny přítomné. To vám mohou potvrdit návštěvníci festivalu Jazzinec, na kterém toto úžasné těleso vystoupilo na jaře letošního roku spolu s kapelou Donny McCaslina.
Petr Goldmann – bicí
Igor Judas – basová kytara
Milan Bílovský – zpěv
Roman Kouřil – kytara
Bohdana Petrů Menšíková – cimbál, zpěv
Radek Klíč – perkuse
http://bandzone.cz/narajama
http://www.narajama.cz
https://www.facebook.com/bandnarajama/
https://www.youtube.com/watch?v=09FB1xIUTfo  


Bahňous + host
http://bandzone.cz/fan/stoker  
https://www.youtube.com/watch?v=Q3rjh92DztY


Cémur šámur 
Snad už jsou všechna slepá střeva vyřezána a elektrifikovaný strunně-žesťový soubor písní a tanců z Krkonoš bude moci letos vynahradit fanouškům svou loňskou absenci.
Kapela se hudebně soustředí výhradně na zcela původní, tedy autorskou tvorbu. Posluchači nastavuje zadumanou tvář i známý rozverně rozšklebený ksicht. Prapodivnou muziku dokreslují jednak žertovné říkačky lidových autorů z Vrchlabí či legendárního T. R. Fielda, ale i poesie předních českých básníků (Reynek, Halas). Soubor nabízí obecenstvu všech věkových kategorií barevné decibely, ve kterých pozorný a bystrý posluchač vystopuje prvky maloměstského swingu, (nejen) krkonošského folklóru, ale i deathmetalu s lidskou tváří…Neoddělitelný od složky hudební a textové je též hluboký zážitek vizuální. Mnozí členové jsou též výtečnými tanečníky. Vše je prezentováno s patřičným nadhledem a (sebe)ironickým humorem, kapele toliko vlastním, který ale zároveň poskytuje dostatečný prostor pro zamyšlení.
Vrchlabský minibigband CÉMURŠÁMUR ve své tvorbě zbavuje tzv. „alternativní“ hudbu přílišné vážnosti. Pro finální výraz souboru je důležitý humor, který se projevuje jak v textech, tak v hudebních aranžích.
„Nesnažíme se lidem sdělovat nějaká moudra, prostě se jen bavíme a potěší nás, když se naši posluchači pobaví taky. Občas i tuze rádi okolí mírně postrašíme“.
Během pravidelné aktivní koncertní činnosti (od roku 2000 doposud okolo 500 koncertů) CÉMURÁCI řádí převážně ve východních Čechách, ale čím dál častěji zahlcují svými barevnými decibely i posluchače v rámci celých Čech a Moravy i Slovenska a Polska. Takže lets go dance!
Ondřej Horák – zpěv
Milan Lukeš – altsax
Denis Remssa – baskytara
Petr Cejnar – bicí
Aleš Vejnar – kytary, klávesové nástroje
Markéta Holasová – tenorsax, příčná flétna
Zuzka Cejnarová – pozoun
Pája Svobodová – baryton sax, klarinet
Honza Vlačiha – trumpeta
http://www.cemursamur.net
http://bandzone.cz/cemursamur 
https://www.facebook.com/C%C3%A9mur%C5%A0%C3%A1mur-120496881383597/?ref=br_rs 
https://www.youtube.com/watch?v=XYkKxliN_pw


Heebie Jeebies
Po muderlantech z pod Žalejho opanují pódium na hlavní scéně hudební veteráni náchodského districtu Heebie Jeebies. To je nejen píseň Louise Armstronga a voo-doo výraz pro pocit naprosté dezorientace, ale především už od roku 1993 kapela z Hronova. Původní sestava se během let několikrát změnila, stejně jako repertoár. Od původního ovlivnění kapelami Pixies, U.K Subs, ranými Offspring, ale i Laibachem a dokonce kapelami stylu EBM se odvíjely první hudební kroky. Mix punku, crossoveru a také popu ovlivnil zvuk prvního šesti písňového dema „Už je tu zase to pitomý jaro“ z roku 1996, které vzniklo v Královéhradeckém studiu Past za spolu producentského dozoru Pavla Sondy. V té době už rok posunoval na kytaře struny Aleš „Mulis“ Kulda. Po vydání dema a úspěšném křtu na náchodském zámku přichází nabídka nahrávací firmy Happy Music (která bohužel nebyla nikdy naplněna) a odchází kytarista Tomáš Laštovička. Dva roky hraje kapela s jednou kytarou a poté do sestavy přichází kytarista Jarka Vodička. V té době vzniká v Teplickém studiu Exil CD Fuckin´Boys, které díky nedostatku zkušeností provozovatelů studia nedopadlo produkčně nejlépe. Natočeno bylo 21 skladeb, z toho 12 jakž takž použitelných. Po natočení alba odchází baskytarista Pavel Tuček a Jarka tedy přebírá jeho post. V letech 1999-2001 prožívají Heebie Jeebies útlum. Málo koncertují, tvorba nových písní vázne. Nový vítr do plachet přináší začátkem roku 2002 Michal „Basbombardon“ Říha (tenor), bratr bubeníka a Michal „Juliani“ Rudolf (basová kytara).
V té době je vytvořena kostra nového koncertního programu, který staví na dechové sekci, vokálech a melodičnosti písní a na jaře se začala opět ve studiu Past točit deska „Krotitelé ruchů“. Čas je nepřítelem nás všech, takže deska byla dokončena až v polovině roku 2004 a křest proběhl na konci roku v Hronově. Zahrát si přišli i ex-basáci Jarka a Pavel, hrály se věci ze všech desek, včetně těch nejstarších kousků. Do sestavy se přidal trumpetista Jan „Zajda“ Zajíček, který chtěl jen zpestřit svým uměním koncert při křtu, ale poté zjistil, že bez Heebie Jeebies nemůže být, takže se stal regulérním členem. V květnu 2008 začala kapela v pražském studiu Hostivař pod vedením Zdeňka Šikýře pracovat na desce To se tam nevejde. Ta vyšla v říjnu téhož roku u vydavatelství Cecek Records a pokřtěna byla na koncertech v Machově a na Zděřině s účastí sboru Skřivánci a dalších hostů. K písni Horská dráha vznikl ještě téhož roku videoklip. S písní Kde je kulička? kapela uspěla v roce 2009 v soutěži Naděje Beatu a vyhrála cenu poroty Kalumet strýčka Indiána. V dubnu 2010 kapela získala 3. místo v soutěži amatérských hudebních skupin s názvem Radegast Líheň a v červnu první místo v soutěži Przeglad kapel rockowych, která se konala v polské Nowe Rudě. V létě téhož roku se managementu kapely ujal Pavel Lelek a koncem roku kapelu opustil trumpetista Zajda, kterého nahradil Tomáš Bořek Podstata.
Na jaře a v létě 2012 vznikla deska Ctrl + C, Ctrl + V, ke které přibyly celkem tři videoklipy a byla pokřtěna na Jiráskově Hronově před čtyřtisícovým davem fanoušků a s hosty Karolínou Fiedlerovou (zpěv), Martinem Bohoušem Bohadlem (housle) a Mildou Meierem (bicí). Na konci roku 2012 opouští Heebie Jeebies baskytarista Hugo, kterého nahrazuje seňor Pablo Hurdálek. V roce 2014 vyšla k dvacátému výročí kapely deska „20“, na které se objevily covery písní HJ od spřátelených kapel, namátkou Imodium, S.P.S., Totální nasazení, N.V.Ú., Airfare, Komunál, 6 NaChodníku a dalších. Deska obsahuje také jednu píseň v podání HJ, a sice cover polských Hurt „Lecę ponad chmurami“.
Pabla v roce 2015 střídá na postu basáka Sam Hawkins Mareš a v květnu 2016 opouští kapelu jeden ze zakladatelů a dlouholetý bubeník Hanz Říha, kterého nahrazuje zatím v pozici hosta Jirka Georg Záliš.
Na jaře 2017 začíná kapela nahrávat první tóny do nové desky v pražském studiu Hostivař u zkušeného Zdeňka Šikýře a v srpnu vydává své (podle kritiků) nejpovedenější CD s názvem „Cirkus.“ Křest proběhl v parku A. Jiráska v rámci divadelního festivalu Jiráskův Hronov. Kmotry nového CD byli Hana Nedvědová, Lucie Peterková a kapela Satelit Kanibal z Hradce Králové.
Smutnou zprávou bylo, když se na konci téhož roku rozhodl zakládající člen a táta kapely Aleš „Mulis“ Kulda ukončit učinkování z rodinných důvodů. Toho nahradil v lednu 2018 rodák z Hronova a zkušený kytarista Marcel „Máca“ Berger, který své působení v kapele odstratoval koncertem v Peci pod Sněžkou 10.2.2018 v Klondike clubu.
Během svého fungování natočila kapela několik videoklipů, poskytla rozhovory Českému Rozhlasu, Rádiu Metuje, TV Prima, Alternativa TV, Big Bangu, MF Dnes, Deníkům Bohemia, deníku Právo, TV Genus Plus, mnoha internetovým magazínům, a dalším. Heebie Jeebies mají za sebou hraní na velkých festivalech po celé republice, v klubech i na Slovensku a v Polsku a dokonce na kuriózních místech, jako v autoservisu, v pivovaře, na plese gymázia, či univerzity apod.:-)
Tomáš Bréba Peterka – zpěv, samply
Marcel Máca Berger – kytara, zpěv
Jirka Georg Záliš – bicí
Sam Hawkins Mareš – baskytara
Jan Little Big John Podstata – tenor
Tomáš Bořek Podstata – trubka
http://www.heebiejeebies.cz/  
http://bandzone.cz/heebiejeebies 
https://www.facebook.com/heebiejeebiesband/ 
https://www.youtube.com/watch?v=UKTQ8vD7O_U

Social Error
A jak je zvykem, pořádná nálož na konec. Mladá královehradecká kapela Social Error začala v roce 2016 jako uskupení čtyř studentů – nadšenců do thrash metalu, kteří se sešli v hospůdce v Pohoří během festivalu Agressive music fest. Během dvou let se přijetím nového kytaristy a obměnou na postu bicích věkový průměr mírně zvýšil, přesto prvotní myšlenka a nadšení kapely zůstává.
V současné době se může kapela pyšnit přídavným jménem mezinárodní, jelikož nejnovějším členem je bubeník z Polska, tudíž i zkoušky probíhají střídavě u nás a v Polsku. Další složení jsou potom dvě kytary, basa a zpěvačka v první linii. Kapela zatím nemá žádné oficiální CD, v současné době však probíhají přípravy na natáčení. Hudbu i texty si skládá kapela sama, i když na některých koncertech si nějaký ten cover neodpustí.
Jméno Social Error vystihuje hlavní náplň textů, které se většinou týkají současných „společenských errorů“ mladé generace, jako jsou například sociální sítě a 100% online svět. Sama kapela přiznává, že většina textů je i jejich aktuálním problémem. Styl, který spojuje všechny členy je thrash metal, kapela se ale snaží vymanit z šuplíku jednoho stylu a přízviskem crossover dává jasně najevo, že se nebojí kombinovat více různých stylů.
Vydržet tedy až do konce se více než doporučuje. Koncert této kapely, ve které basuje Sanchez, který loni zvučil sklepní scénu, bude rozhodně skvělou tečkou hlavní scény. Pak už se můžete nalodit do autobusů, které vás odvezou domů, nebo se přesunout na párty do podzemí a tam řádit až do rána.
Andy Fiedlerová – zpěv
Leoš Pálka – kytara, zpěv
Bartek Serafinowski (Pl) – bicí
Zdenek Spryňar – kytara zpěv
Jiří Sanchez Pastucha – baskytara, zpěv
http://bandzone.cz/socialerror
https://www.facebook.com/socialerrorband/  
https://www.youtube.com/watch?v=zuUTH7PNNCU


ColorSound

https://www.facebook.com/groups/colorsoundsystem/
https://www.youtube.com/watch?v=NcT24HFaUhc

Přípravy jsou v plném proudu a na podzim se na vás těšíme.