NOVINKY

admin vloženo dne 14. dubna 2017

DSC_0182

V sobotu 29. února 2020 pořádáme v trutnovské pivnici Kotva první akustický Webrovkafest v Kotvě. Vystoupí 5 až 6 skupin či sólových umělců, jejichž seznam zanedlouho spolu s dalšími informacemi o akci zveřejníme. Výtěžek z akce bude věnován konkrétním potřebným dětem. Akce začíná v 17:00 hodin. Těšíme se na Vás!

Byl zřízen transparentní účet spolku Trutnovská alternativní scéna z. s., na který můžete posílat příspěvky na činnost spolku, která zahrnuje organizaci festivalu Webrovkafest na Klučance a dalších akcí.
Na náš transparentní účet se můžete podívat zde..

Fotky z akce už jsou zde...
Videa postupně přidáváme na náš YouTube kanál.

Krátky sestřih z téměř celého večera od Kateřiny Svobodové zde…

18. ročník je za námi. Výtěžek je krásných 50 530 Kč a my vám všem děkujeme. Za pomoc, podporu, za muziku a skvělou atmosféru. Fotky budou brzo a videa budeme průběžně doplňovat. AŤ ŽIJE WEBROVKAFEST NA KLUČANCE!!!

Už jsme doma –> Kucharski

Je nám to opravdu strašně moc líto, ale dopoledne 11.11.2019 nám volal manažer Už jsme doma, že Míra Wanek má zřejmě vyhřezlou plotýnku a tudíž musí zrušit jak páteční koncert v Lipsku, tak sobotní na Webrovkafestu. Poslední „Krysácké“ představení s Buchty a loutky odehrál Míra s vypětím všech svých sil vleže. Rozjeli jsme ihned akci, proti které je kulový blesk jen prskavkou na vánočním stromku a za pomoci několika promotérů kapel volali všude kam nás napadlo. Nicméně takhle narychlo se těžko shání náhradní hlavní hvězda festivalu, každý už má hraní dávno domluvené. Ještě před hodinou se zdálo, že neseženeme nikoho a propadali zoufalství. Nakonec se smůla prolomila a náhrada je domluvená. Jedná se o novou kapelu Vaška Bartoše z FruFru – Kucharski. Touto cestou chceme vzdát obrovský dík Alžbětě Bártové, Tomáši Paletovi a Petru Zavadilovi, kteří žhavili dráty a obvolávali všechny kapely, které je napadly a tak nám pomohli festival zachránit.

Hudební skupina Kucharski vznikla v roce 2018 na popud básníka, výtvarníka a lékaře doktora Kucharského, který pro kapelu píše texty a zároveň se s kapelou zúčastňuje i na tvorbě hudby, přestože v kapele sám aktivně neúčinkuje. V tomto hudebním tělese se potkali hudebníci z Třebíče a z Brna, kteří účinkují v kapelách různých stylů: Václav Bartoš – zpěv (Fru Fru), Víťa Košíček – klávesy (Disconexion ), Pavel Koudelka – bicí (ex Z kopce, Dunaj, ex Mňága a Žďorp), Adam Kotrba – basa (Fru Fru) a Vladimír Dudek – kytary ( Fru Fru). Skupina Kucharski v květnu 2019 vydala své debutové album „Láska co bezhlavě bolí“ a zároveň má již pracovně připravené druhé album s pracovním názvem ,,Kdysi byl bůh“.

Na albu Láska co bezhlavě bolí… – skupina zhudebnila neotřelé básně a melodické linky Jiřího Kucharského z let 1982-89. Kromě nezaměnitelného hlasu Václava Bartoše na něm jako host účinkuje Nikola Mucha. Kapela Kucharski v současné době točí několik videoklipů a jede koncertní šňůru. Věříme, že se nám podařilo sehnat adekvátní náhradu a omlouváme se všem, kteří se, stejně jako my, těšili na Už jsme doma. Jsou však věci, které není v lidských silách změnit. Děkujeme za pochopení a ještě jednou se omlouváme.
Václav Bartoš – zpěv
Vít Košíček – klávesy
Vladimír Dudek (Náš Láďa) – kytara
Adam kotrba – basa
Pavel Koudelka – bicí

Kucharski

Náš dvorní tričkař Jarda onemocněl a tak letos bohužel nebude probíhat výroba přímo na festivalu. Nechali jsme však vyrobit 20 ks triček různých velikostí s jedním motivem, které si na akci budete moci zakoupit. A budou stát opět za to!

Opět se nám podařilo díky podpoře partnerských měst, firem, spolků a jednotlivců dopředu pokrýt celý rozpočet akce. Všem patří náš obrovský dík!!!
Rozpočet 18. ročníku podpořili:
Město Trutnov, Obec Adršpach, Město Meziměstí, Obec Chvaleč, RYDVAL – ELEKTRO s.r.o., Radiodiagnostika s. r. o. – Miroslav Votoček RA, Požární ochrana a BOZP – Ing. Zdeněk Semerád, Elektro Schejbal s. r. o., Komap s. r. o., Grund a. s., Restaurace Na Vidličce Trutnov, ZD Ostaš, , Kafe partner, B.D.H. Kovo s. r. o., Dufex s. r. o., Autosklo – servis Dušek, Auto sklo – fólie Binek, Kamenictví Petr Beneš, Pivnice Kotva, Auto-sklo Oldřich Šorm, Helion s. r. o., Divadlo Bez zábran, Rýbrcoul – Duch hor z. s., Pepa Lábus, Aleš Čtvrtečka, Aleš Kotek, Martin Zeman, Tomáš Borovec
Technická, materiální a mediální podpora:
DTP grafika PeKut, Bioplaneta, Monster of metal and hardcore festival, Pekárny a cukrárny Náchod a. s., UFFO Trutnov, Rádio Beat, Pivovar Krakonoš Trutnov, Autobusová doprava Roman Koula, Vladimír Lamka, Digitální tisk Luky, Undergroundový klub EDEN Broumov, Trutnovinky, Královédvorsko.cz, ČRo HK, Město Teplice nad Metují

 

Charitativní festival na podporu dětí z dětských domovů Webrovkafest na Klučance slaví 18. narozeniny!
V letošním roce se už po osmnácté uskuteční Charitativní festival na podporu dětí z dětských domovů Webrovkafest na Klučance a dosáhne tak pomyslné plnoletosti. Festival, který z výtěžku akce od roku 2002 spolufinancuje zážitkové pobyty pro děti z různých dětských domovů a sociálně slabých rodin, je letos věnován nejen památce manažera, muzikanta, fotografa a cestovatele Romka Hanzlíka, který nás 1. června letošního roku předčasně opustil, ale také „lidskosti“. Přijde nám, že jí je na tomto světě čím dál méně a proto apelujeme na všechny, aby k sobě byli více přátelští, vzájemně si pomáhali, více si jeden druhého vážili a byli k sobě i svému okolí hodnější a ohleduplnější.
V sobotu 16. listopadu od 14:30 hodin na Klučance v obci Dědov u Teplic nad Metují (Dědov 45) program zahájí na hlavní scéně svým dvouhodinovým kabaretem sousedský sbor spolku NaŽďár, složený z obyvatel a přátel vísky Horní Žďár u Trutnova. Po této show nebudeme polevovat v nasazení a pustíme na pódium mladou energickou trutnovsko-pardubickou partičku Gimme Shelter, která stoprocentně udrží nastavenou laťku dostatečně vysoko. A to v rock´n´rollu, rocku a punku, Následovat bude kapela Pepa Lábus a spol., která k Webrovkafestu neodmyslitelně patří, dále jedna z hlavních hvězd programu Majerovy brzdové tabulky, kterou uděláme radost nejen pamětníkům dob největší slávy MBT, ale i všem, kdož ji uslyší poprvé. Zlatým hřebem bude jistě vystoupení světoznámé skupiny Už jsme doma, jejímž dlouholetým členem a manažerem byl právě Romek Hanzlík. Kdo jiný by měl zahrát k uctění jeho památky, že? Regionální kapely zastoupí tentokrát crossoverová partička B_Side z náchodska, o chvilkové zklidnění se pak postará elektronická kapela z HK New Sound Orchestra, která se navrátí do programu po čtyřech letech a závěr hlavní scény bude patřit trutnovským grinderům Blitzkrieg Boyz. Na sklepní scéně se představí nejprve frontmanka NSO Naďa Hůlková se svým Stand-Upem – Show stání. Pak se ponoříme do melancholické snové muziky projektu Lokslike Milana Vokáče, následně do dvou setů kapely Semipalatinsk, složené z členů dávno zaniklé skupiny The Trains a vrcholu sklepní hudební nálože, francouzského muzikanta žijícího v Praze, Xavera Andrieu s projektem Palindromes. Úplný závěr pak bude patřit tradičně trutnovským ColorSound, kteří budou sázet své rytmy až do kuropění. Celým festivalem bude provázet známý moderátor, herec a muzikant Tomáš Grohregin. Jelikož situace v zemi je vyhrocená a podle všeho se v ten samý den uskuteční další masová demonstrace na pražské Letné, organizátoři Webrovkafestu vyjadřují absolutní sounáležitost všem, kdo demonstraci organizují, ale i těm, kteří na ni pouze přijdou. Pokusíme se prostřednictvím live-streamu s Letnou spojit a vyjádřit svou podporu přímo z naši akce.
Opět budeme nalévat nápoje do bio-plastových kelímků, s ohledem na životní prostředí. S ČD jsme znovu vyjednali dočasné zprovoznění vlakové zastávky Dědov, kde budou krom zrychlených vlaků všechny ostatní z obou směrů zastavovat. Po skončení akce bude přistaven autobus, který návštěvníky rozveze do Broumova, Náchoda a Trutnova. Všichni účinkující vystoupí buď pouze za cestovní náklady, nebo za výrazně snížený honorář z důvodů charitativního poslání akce. Webrovkafest za dobu svého trvání vynesl pro děti bez rodičů pouze ze vstupného více jak 500 000 Kč. Jen loňský výtěžek činil krásných 50 614 Kč. Děkujeme touto cestou všem partnerským městům, firmám, živnostníkům i drobným dárcům, s jejichž pomocí se opět podařilo dopředu pokrýt všechny náklady spojené s organizací této akce. A samozřejmě návštěvníkům festivalu za to, že jim není lhostejný osud dětí bez rodičů a ze sociálně slabých rodin!

Aktualizovali jsme odjezdy vlaků a autobusů na festival!!!

Byl zveřejněn PROGRAM 18. ročníku Charitativního festivalu na podporu dětí z dětských domovů Webrovkafest na Klučance!!!

 

Výtěžek 17. ročníku Webrovkafestu na Klučance, který byl věnován Pepovi Lábusovi, činí 50 614 Kč. Děkujeme všem, kdo se zúčastnili a podpořili děti bez rodičů a ze sociálně slabých rodin. Už za pár dní vyrazí s personálem Klučanky několik těchto dětí na čtrnáct dní do Egypta. 

 

Rozpočet 17. ročníku podpořili:
Město Teplice nad Metují, Město Meziměstí, Město Trutnov, Obec Adršpach, Obec Chvaleč, Ing. Jiří Mačát, Kafe partner, Radiodiagnostika s. r. o. – Miroslav Votoček RA, Pepa Lábus, Požární ochrana a BOZP – Ing. Zdeněk Semerád, Komap s. r. o., Grund a. s., ZD Ostaš, B.D.H. Kovo s. r. o., Autosklo – servis Dušek, Auto sklo – fólie Binek, Kamenictví Petr Beneš, Pivnice Kotva, Auto-sklo Oldřich Šorm, Martin Zeman, Helion s. r. o., Divadlo Bez zábran
Technická, materiální a mediální podpora:
DTP grafika PeKut, Bioplaneta, Monster of metal and hardcore festival, Trutnovinky, Královédvorsko.cz, UFFO Trutnov, Rádio Beat, Pivovar Krakonoš Trutnov, Autobusová doprava Roman Koula, Digitální tisk Luky, Undergroundový klub EDEN Broumov

Rozpočet 17. ročníku podpořili:
Město Teplice nad Metují, Město Meziměstí, Město Trutnov, Obec Adršpach, Obec Chvaleč, Ing. Jiří Mačát, Kafe partner, Radiodiagnostika s. r. o. – Miroslav Votoček RA, Pepa Lábus, Požární ochrana a BOZP – Ing. Zdeněk Semerád, Komap s. r. o., Grund a. s., ZD Ostaš

Vážení přátelé, 
rok se s rokem sešel a pomalu se blíží 17. ročník „charitativního festivalu na podporu dětí z dětských domovů Webrovkafest na Klučance“ a proto si Vás opět dovolujeme i touto cestou požádat o finanční (popř. materiální) příspěvek na organizační a technické zajištění této akce.

Proběhne v den Státního svátku 17. listopadu ve vnitřních prostorách Klučanky, opět jako hudebně-divadelní přehlídka. Letošní program bude částečně zaměřen k tématu symbolického věnování, tedy oslavě životního jubilea muzikanta a moderátora zpráv na rádiu Beat Pepy Lábuse. Hlavními hvězdami akce budou špičková kyjovská kapela Narajama, hrající jazzrock world-music a mág smyčkovacího zařízení a etnických nástrojů, jazzový bubeník Tomáš Reindl v projektu Omnion. Nebudou samozřejmě chybět tradiční webrovkafestové kapely ani soubory z blízkého či trochu vzdálenějšího okolí našeho kraje. Na akci vystoupí dva divadelní spolky. Podrobný program najdete zde…

Výši rozpočtu 17. ročníku odhadujeme cca na 65 000 Kč. Věříme, že se nám podaří s Vaší pomocí celý rozpočet pokrýt a nebudeme nuceni brát chybějící částku z výtěžku určeného znevýhodněným dětem. Této situaci bychom se tradičně velmi rádi vyhnuli. V případě, že se nám podaří sehnat částku vyšší, zbylé prostředky automaticky převedeme do výtěžku.

Festival za dobu svého trvání vynesl pro děti bez rodičů pouze ze vstupného téměř 450 000 Kč. Nutno dodat, že rozpočet celé akce se většinou daří pokrýt z darů sponzorů, podporovatelů a přátel a vše, co návštěvníci odevzdají do kasy, je čistý výtěžek určený pouze dětem. Festival si vypěstoval zhruba 300 pravidelných návštěvníků nejen z Trutnovska, Broumovska, ale i z celé České republiky. Výtěžek 16. ročníku činil 46 620 Kč. Vánoce 2017 a Silvestr si na Klučance užilo několik sociálně slabých rodin z Trutnovsko-náchodského regionu. Na jaře a v létě jsou plánovány další pobyty.

Pomozte nám i nadále udržet tradici a poslání tohoto charitativního festivalu, na kterém v minulosti vystoupili umělci a kapely jako Euzen (DK), Mr. Sterile Assembly (NZ), Pat Fulgoni (GB), 100% (GB), Vl. Mišík a Etc., L. Pospíšil, R. Dragoun, Vl. Merta, Už jsme doma, Babalet, Echt!, Máma Bubo, Zuby nehty, Insania a mnoho dalších, převážně regionálních a méně známých kapel a umělců. Všichni účinkující vystupovali a vystupují buď pouze za cestovní náklady, nebo za výrazně snížený honorář z důvodů charitativního poslání akce.

Věříme, že i díky Vám bude tradice zážitkových pobytů pro děti z dětských domovů a sociálně slabých rodin zachována i do budoucna a dále rozvíjena.

Za finanční či materiální podporu Vám nabízíme:
– umístění odkazu na Vaši webovou prezentaci na www stránkách festivalu,
– umístění Vašeho loga na propagačních materiálech akce (plakáty, letáky, spoty atd.),
– možnost umístění Vašeho reklamního banneru přímo na akci,
– určitý počet volných vstupenek (podle výše darované částky či materiální pomoci),
– zážitkové pobyty na Klučance dle následné domluvy (nad částku 5 000Kč).

Více informací najdete na stránce Podpořte nás!

Za Vaši případnou podporu Vám za festival i za děti bez rodičů mnohokrát děkujeme!
S úctou 
Institut zážitkové pedagogiky – Webrovkafest na Klučance
číslo účtu.: 2700902565/2010


V sekci Program byly zveřejněny první kapely 17. ročníku!!!


Webrovkafest na Klučance 2017

V sobotu 18. listopadu proběhl v Humanitárním středisku Klučanka v Dědově u Teplic nad Metují již šestnáctý ročník Charitativního festivalu na podporu dětí z dětských domovů Webrovkafest na Klučance. Jeho hlavním posláním je, krom kulturního vyžití široké veřejnosti, pomoc znevýhodněným dětem bez rodičů a ze sociálně slabých rodin.
Akci, která proběhla v naprosto pohodové atmosféře a bez jediného vážnějšího problému, navštívilo zhruba sto padesát kultury chtivých lidí s dobrým srdcem. Těm se podařilo nastřádat do kasy necelých pět a dvacet tisíc korun, které jsme po zaplacení všech nákladů doplnili zbylými penězi od sponzorů, partnerů a dárců na konečnou částku 46 620 Korun českých.
Tyto peníze byly vloženy na humanitární fond Institutu zážitkové pedagogiky pro děti z dětských domovů a děti ze sociálně slabých rodin. Odhadovaný počet dětí, kterým tento výtěžek pomůže, je minimálně padesát. První děti přijedou na Klučanku už na vánoce, potom na velikonoce a další v létě. Převážně jde o úhradu nákladů spojených se zapojením dětí do volnočasového projektu Všeználek, což je celoroční projekt s dlouhodobým trváním už od roku 1999. Podporuje rozvoj osobnosti, samostatnosti a tvořivosti dětí výchovně vzdělávacím působením a kulturně sportovní činností. Zásadním přínosem projektu je pozitivní integrace dětí z dětských domovů, dětí s handicapem, sociálně slabých rodin či dětí z národnostních menšin mezi dětí z „běžných“ škol pomocí společných pobytových akcí.
Děkujeme touto cestou všem kapelám a divadelním spolkům za skvělé koncerty a představení, všem kdo nás podporují finančně, celému perfektně sehranému realizačnímu týmu, všem kteří nám vyšli vstříc při organizaci festivalu materiální či jinou pomocí a hlavně všem, kdo přišli tuto akci podpořit osobně. Velice si toho vážíme a je to naší inspirací a pohonnou hmotou při plánování dalších ročníků.
Váš Institut zážitkové pedagogiky
pobočka Webrovkafest na Klučance

Fotky a videa už brzy!!!

Důležité upozornění!!!
Jsou věci, které bohužel nedokážeme ovlivnit. Včera jsme se dozvěděli, že zpěvák kapely Cémur šámur prodělal nečekanou operaci a tudíž nebudou schopni oslavit své osmnácté narozeniny a ani odehrát koncert na Klučance. Moc nás to mrzí, ale nedá se nic dělat. Proto jsme hbitě udělali dramaturgickou změnu a přesunuli kapelu Asfalto na hlavní scénu a na dvě pauzy na sklepní scéně obsadili folkové duo ŽIBR – HSK z Hostinného. Věříme, že vás i tato kapela náležitě pobaví a že Cémuři zahrají na příštím ročníku. Děkuleme za pochopení!

 

Rozpočet 16. ročníku podpořili:
Město Trutnov, Město Teplice nad Metují, Město Meziměstí, Lom Babí a. s., Radiodiagnostika s. r. o. – Miroslav Votoček RA, Continental Adršpach, Požární ochrana a BOZP – Ing. Zdeněk Semerád, ROSA architekt, B.D.H. Kovo s. r. o., Autosklo – servis Dušek, ZD Ostaš, Auto sklo – fólie Binek, Kafe partner, Pepa Lábus, PROTO.cz s. r. o., Camp Dolce, Kateřina Kasperová, Marcela Anderlová – Partners, Bazény Machov s. r. o., Komap s. r. o., Kamenictví Petr Beneš, Aleš Kotek, Pivnice Kotva, Auto-sklo Oldřich Šorm, Martin Zeman, Věra Bartošová, Tomáš Borovec
Technická, materiální a mediální podpora:
DTP grafika PeKut, Bioplaneta, Monster of metal and hardcore festival, Trutnovinky, Královédvorsko.cz, UFFO Trutnov, Rádio Beat, Pivovar Krakonoš Trutnov, Autobusová doprava Roman Koula, Digitální tisk Luky

Dnes byl zveřejněn kompletní PROGRAM

9 dětí z dětského domova u moře za zbytky peněz z minulých ročníků humanitárního festivalu Webrovkafest!

10 posledních dní srpna 2017 v Mrzeżynu – Polsko – Balt
Děkujeme!!! :
– účastníkům a sponzorům Webrovkafestu,
– personálu restaurace u Lidmanů za zprostředkování ubytování,
-prodavačce na tržnici v Polsku, která nám prodala župany pro děti za pětinu ceny,
– majiteli krásného střediska http://nestor.ta.pl/ za poskytnutí
50% slevy a jeho bratrovi za výraznou slevu na obědy a večeře ZDARMA,
– nejlepšímu dopravci v Trutnově: panu Syrovátkovi: http://www.misservice.cz/ za bezplatné zapůjčení autobusu,
– zatím neznámému dárci, který poslal 5000,- na náš účet č. 6068881956/5500,
– našim 4 kolegům – kamarádům – dobrovolníkům za obětavou a laskavou péči o děti na pobytu,
– přírodě za 23°C teplé moře a nekonečné písčité pláže,
– polským občanům, kteří si nás z nepochopitelných důvodů zvali k sobě domů, hostili nás a bavili děti,
– konzulátu ČR ve Varšavě za asistenci při legalizaci vjezdu našeho autobusu bez poplatku na území Polska,
– důstojníkovi na majáku v Niechorze za volné vstupné (když zjistil že jsme češi, nepožadoval žádnou platbu. Před odchodem jsme mu řekli, že to jsou děti z dětského domova. Jeho mymika obličeje byla opravdu dojemná.),
– polské policii, která se sice smála našemu skibusu brázdícímu silnice kolem moře, ale nezpomalovala jeho dojezd.
…..prostě všem, kteří udělali pro potřebné děti svět krásnější! Fotky zde…

 

V sekci „PROGRAM“ byly doplněny kapely, které letos zahrají. Děkujeme všem, kdo nám zachováváte přízeň!

 

Ve dnech 23. 12. 2016 – 2. 1. 2017 proběhl v Humanitárním středisku Klučanka v Dědově další z řady zážitkových pobytů, spolufinancovaných z výtěžku Charitativního festivalu na podporu dětí z dětských domovů Webrovkafest na Klučance. Zúčastnilo se ho 20 dětí z dětských domovů a ze sociálně slabých rodin. I přes nižší výtěžek než v minulých letech bude uskutečněn ještě jeden, letní pobyt. Foto zde

 
Podpořte Webrovkafest na Klučance !
Máte chuť pomoci našemu snažení jak alespoň trochu zlepšit životní úroveň dětí z dětských domovů nebo jen potřebujete odpisy z daní? Podpořte rozpočet charitativního festivalu na podporu dětí z dětských domovů Webrovkafest na Klučance. Podrobné informace jak na to najdete ZDE…

 

 

Rozpočet 15. ročníku podpořili:
Město Teplice nad Metují, Město Trutnov, Město Meziměstí, Nadace ČEZ, Grund a. s., ROSA architekt, Radiodiagnostika s. r. o. – Miroslav Votoček RA, Požární ochrana a BOZP – Ing. Zdeněk Semerád, Restaurace Na Vidličce Trutnov, Stipex s. r. o., Firma Ron s. r. o., Eva Binková, Continental Adršpach, Autosklo – servis Dušek, ZD Ostaš, Vojtěch Lábus, B.D.H. Kovo s. r. o., Keepline s. r. o., Gabriel Palka st., Force Trade s. r. o. – Práce lehce, Josef Lábus, Helion s. r. o., Auto sklo – fólie Binek, BfB Východní Čechy, WSU Lukáš Suchý, Kamenictví Petr Beneš, Komap s. r. o., MaFeP s.r.o., Urbanic Haus s. r. o., Camp Dolce, Aleš Kotek, Motyka, Tomáš Nýdrle, Radovan Pavlík, Mgr. Dagmar Steidlová, Pivnice Kotva, Auto sklo Oldřich Šorm, Martin Zeman, Tomáš Borovec, Věra Bartošová, Reality IQ, Jaroslav Jiroušek
Technická, materiální a mediální podpora:
T – Audio, DTP grafika PeKut, Bioplaneta, Monster of metal and hardcore festival, Trutnovinky, UFFO Trutnov, Papírnictví Hugo Matějka, Pivovar Krakonoš Trutnov, Dům Tisku Šlégr, Digitální tisk Luky, Autobusová doprava Roman Koula

 

 

Během léta navštívilo Klučanku několik dalších dětí z pěti dětských domovů. I jejich pobyt byl částečně hrazen z výtěžku Webrovkafestu 2015.

O Velikonočních svátcích, ve dnech 23.-28.3.2016, proběhl další pobyt dětí z dětských domovů, hrazený z výtěžku Webrovkafestu 2015 na Klučance. Tentokrát se ho zúčastnilo celkem 16 dětí, z nich většina byla opět z dětského domova Domino, který po vánočním pobytu projevil veliký zájem i o ten velikonoční. Další děti z tohoto dětského domova tak prožily Velikonoce v krásné přírodě s bohatým programem. Další zúčastněné děti byly ze sociálně slabých rodin a děti pedagogických pracovníků, kteří pomáhali se zajištěním tohoto pobytu.
Děkujeme Vám všem, kteří pomáháte!
IZP Trutnov – Webrovkafest na Klučance

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Drobná změna v organizaci festivalu!
Vzhledem ke změně místa působení a pro další zdárný rozvoj akce, vznikla ke dni 1. 1. 2016 trutnovská pobočka Institutu zážitkové pedagogiky, pod jejíž hlavičkou bude dále Webrovkafest pořádán. Jednání s úřady a dalšími subjekty bude tímto jednodušší a transparentnější.

Ve dnech 23. 12. 2015 až 2. 1. 2016 se na Klučance v Dědově uskutečnil vánoční pobyt, financovaný z výtěžku Charitativního festivalu na podporu dětí z dětských domovů Webrovkafest na Klučance 2015. Zúčastnilo se ho 11 dětí z dětského domova Domino (Plzeň). Vzhledem k jejich ukončené karanténě po žloutence, jsme je s jinými dětmi neslučovali. Díky lidem z Institutu zážitkové pedagogiky, kteří obětovali svůj vánoční a silvestrovský čas, zažili kromě krásných Vánoc i spoustu výletů nejen po okolí, ale také v nedalekém Polsku.
Pro děti z jiných dětských domovů je připraven další, tentokrát velikonoční pobyt, také hrazený z výtěžku festivalu.

Děkujeme Vám všem, kteří pomáháte!
IZP Trutnov – Webrovkafest na Klučance

1 2 3 4 5 6 7  9 108

 

 

Jedna smutná zpráva. V neděli 23.8. 2015 nad ránem ve věku 62 let opustil tento svět kuchař IZP z Webrovky a nyní i Klučanky, pan Milan Schytil. O necelé tři měsíce později, 13.11. se k němu na jeho nebeské cestě přidala i jeho o dva roky starší žena, naše milá kuchařka Majka. Milane a Majko, budete nám chybět a nikdy na vás nezapomeneme!