Webrovka 2006

admin vloženo dne 12. září 2013

Výtěžek: 12 000,- Kč
V pátek 17. listopadu vrcholí přípravy na další ročník Webrovkafestu. Sníh není a zdá se, že to tak i zůstane. Dívčí divadlo má generální zkoušku na Webrovce a po jejím konci poskytují dodávku a vyváží se na kopec pódiový aparát. Když je vše vyloženo, část dělníků kultury se přesouvá do New Endu, kde proběhla „sametová revoluce“ a je třeba zajistit hladký průběh naplánované akce na tento den. Šlo o koncert Vesa a dalších dvou kapel. To se povedlo a tak už se pak vše mohlo soustředit jen na Webrovkafest.
V sobotu dopoledne přiváží Zdeněk Rösel zvukařský aparát, zvukaře Radka Ježka a jeho přítelkyni Petru a pouštějí se do zapojování. V jednu hodinu po obědě se scházejí u Sokolovny pořadatelé v sestavě: kapela Poslední Lež a Marek Ruffer, Bára Štěpánková, Pavel Jansa, Zdeněk Potůček, Medvěd a Martin Novák. Dvěma auty se přesouvají na Webrovku. Nechumelí a je už jasné, že po dvou ročnících plných sněhu bude zase jeden, kdy odpadne zmatek s vyvážením kapel a návštěvníků z Voletin nesjízdnou cestou na kopec auty se sněhovými řetězy. Dodělávají se poslední potřebné věci a kolem třetí hodiny se chata začíná plnit lidmi.

O půl čtvrté divadelní spolek KaRaJaPeJi a Ba celou akci zahajuje krátkým úvodem, poté zpracováním Erbenova Vodníka a působivou pohádku O Krakonošovi. Sál je plný a kdo přišel později, jen těžko se v něm někde usadil. Po bouřlivém aplausu na závěr těchto dvou her se lidé trousí po celé chalupě. Staví se pódiový aparát a pro vyplnění času se promítá dokumentární film o vánočním pobytu dětí z dětských domovů na Webrovce. Ve tři čtvrtě na šest pak začíná hudební nadílka. První v pořadí je kapela Lith-Inn O´Wevidle a svým kvalitním výkonem v hard rockovém stylu rozjíždí zábavu. Velice dobrá kapela plná výborných muzikantů nadchla velkou část přítomných. Druhá pak nastupuje mladá parta Veso. Ska rock z Trutnova zaujal a lidé se začali uvolňovat a rozhýbávat těla. Vystoupení bylo velmi povedené a Veso má několik nových fanoušků. Třetí kapela, nesmělá téměř dívčí parta Vyxlaj Want byla pro mnohé milým překvapením a ti jen těžko nesli krutý časový harmonogram, který dával každé kapele stejný čas. Zakladatel tohoto festivalu – skupina Poslední Lež, vystoupila čtvrtá a předvedla několik nových skladem a publikum jejich produkci přijalo velmi kladně. Pátá pak zahrála kapela Strange, kterou znají pravidelní návštěvníci už z minulého ročníku. Šestý soubor Cémuršámur z Vrchlabí tentokrát vystoupil v rozšířené sestavě a to s dechovou sekcí. Píseň s názvem Vojta Lábus byla jedním z nejvtipnějších momentů celého večera. Pepa Lábus a bez niněry a dud s Votočkem spol. spustil coby sedmý a mnoho přítomných bylo překvapeno netradiční aranží Pepových skladeb. V programu poslední kapela Cui Bono zahrála opět bez klávesáka Boyi a koncert to byl vskutku vynikající. Tím měl původně celý večer skončit, ale páté výročí je třeba oslavit. Plánovaná jam session by nebyla taková, kdyby se neobjevil na Webrovce mistr Bahňous, který nejprve vystoupil sám a pak se k němu přidali muzikanti z ostatních kapel. Zakončení bylo tedy vskutku jedinečné. Toto trvalo ještě asi hodinu. Před čtvrtou hodinou ranní byl konec hudební produkce. Ne však akce jako takové. Mnozí ještě drahnou chvíli popili a odcházeli až v brzkých či pozdních dopoledních hodinách. Letošní ročník byl po hudební stránce obzvlášť vydařený a i divadlo hrají holky čím dál lépe. Návštěvnost byla taktéž velice dobrá a ADD bylo předáno 12 000,- korun. Nenastal žádný větší problém a vše se podařilo operativně zvládnout na jedničku. Poděkování patří všem účinkujícím, všem kdo jakkoli zajišťovali bezchybný běh akce, Jiřímu Oudesovi a personálu Webrovky, Jarmile s Katkou za pomoc s odvozem nástrojového aparátu, Janu Potočkovi, všem sponzorům a hlavně všem, kdo se této akce zúčastnili a pravidelně zůčastňují.

Program 2006 – 5. ročník

Sobota 18. listopadu

Začátek v 15:00 hodin

Minimální příspěvek činí 120,- Kč

Festival bude začínat divadelni spolek KaRaJaPeJi a Ba. Tento spolek se dal dohromady na podzim roku 2004. První jejich hra byl AKT (hra se zpěvy a tanci) a premiéra byla na minulém ročníku Webrovky. Představení mělo obrovský úspěch a bylo potom ještě v dubnu ve Lhotě u Trutnova zreprízováno. Letos představí novou hru – pohádku „O Krakonošovi“ (+ Vodník). Při tomto představení bude opět vyhlášen zákaz kouření v celém objektu chaty. Bude tam zřejmě hodně dětí.
Sestava:
Kateřina Rozová
Radka Petráková
Jarmila Štěpánková
Petra Šormová
Jitka Levová
Kateřina Ježková
Barbora Ježková
Eva Šormová
Lenka Bartůňková

Po divadle bude promítnut krátký dokumentární film o vánočním pobytu dětí z dětských domovů na Webrovce v roce 2005. (stopáž cca 33 min.)

Zhruba v 17:30 hod se pak spustí hudební nadílka. Pořadí kapel se ještě může nepatrně změnit.

První bude hard rocková kapela Lith – Inn O´Wevidle v čele s vynikajícím zpěvákem Radkem Kalenským a dalšími již zasloužilými trutnovskými muzikanty. Vznikla na podzim 2005 se ještě téhož roku odehrála dva koncerty z toho jeden na Rockových vánocích v New Endu. Hraje převážně vlastní věci a v současnosti koncertuje na akcích v Trutnově a blízkém okolí.
Sestava:
Radek Kalenský – zpěv, perkuse, kytara
Láďa Hruška – kytara, zpěv
Joska Berger – kytara
Jirka Haas – bicí, zpěv
Olda Vetešník – baskytara

Jako druhá vystoupí mladá, velmi nadějná trutnovská kapela Veso. Již v roce 1998 se na trutnovské ZUŠ potkali Jirka Kostelecký a Láďa Koňák. Zde se zrodila chuť společně založit kapelu a skládat hity. V roce 2004 při studiu těchto dvou na trutnovském gymplu se formuje první sestava Vesa. V srpnu 2005 vystoupili na Trutnov Open Air Music festivalu, v září pak Veso koncertuje na trutnovském náměstí v rámci akce Hudbou proti nesvobodě. Následoval pak ještě koncert v klubu New End po skupině Sto zvířat. Potom dochází ke změně na postu bubeníka a do kapely přichází Honza „Hároš“ Jaroš. Od té doby tento band jede na plné obrátky.
Sestava:
Jirka – zpěv, kytara
Laďány – baskytara
Matyáš – kytara, zpěv
Krejdlík – trubka
Jana – pozoun
Saša – saxofon
Hároš – bicí

Třetí vystoupí také nadějná, téměř dívčí kapela Vyxlaj Want z Trutnova. Vznik se datuje na podzim roku 2004. Poprvé Vyxlaj Want ochutnal chuť slávy 12.8. 2005, kdy hrál s kapelami Dee Pee a Veso v rockovém klubu New End. Po této zkušenosti odehrála kapela ještě pár koncertů, například jako „pokapela“ reggae legendy Švihadlo nebo na vánoční estrádě místního gymnázia. Rozhodně stojí za pozornost.
Sestava:
Petra Juráčková – zpěv, kytara
Barbora Chlápková – kytara, zpěv
Barbora Linková – bicí
Jana Doubravová – baskytara
Daník Váša – saxofon, zpěv

Čtvrtá se představí kapela Poslední Lež, která tento festival spolupořádá. Založena byla v roce 2002 a od té doby prošlo tímto souborem několik muzikantů. Má za sebou víc jak třicet koncertů nejen v Podkrkonoší ale i na jiných místech země České. V roce 2005 vydává své první demo Suricata Suricatta, jehož křest se odehrál na minulém ročníku tohoto festivalu.
Sestava:
Vojtěch Lábus – zpěv, kytara
Jaroslav Schrötter – zpěv, klávesy, Roland MC 909
Dan „Mahony“ Půhoný – baskytara
Martin Fejk – bicí
Jan Novotný – tahací harmonika, zpěv

Pátá pak nastoupí trutnovská legenda Strange (dříve Strange People). Jedna z nejstarších trutnovských kapel. Vznikla v roce 1991. V letech 1994 a 1995 se účastnila soutěže Marlboro Rock-In, kde pokaždé postoupila. Též má za sebou koncertování ve Francii. Vydala již nespočet vlastních titulů. I touto kapelou prošlo časem několik muzikantů a poslední změny nastaly před nedávnem, takže i zde vystoupí v trochu jiném kabátě než loni.
Sestava:
Trawson – zpěv, kytara
Walesh – bicí
Golas – klávesy
Chakiss – kytara
Mara – Baskytara

Šeští v pořadí budou již notoricky známí z Webrovky, Vrchlabští Cémuršámur. Počátky této kapely sahají až do podzimu roku 1999. Píší o sobě následující: „CÉMURŠÁMUR se snaží tvořit pokud možno originální a svébytnou muziku. Pro finální výraz souboru je důležitý humor, který se projevuje jak v textech, tak v hudebních aranžích. Nesnažíme se lidem sdělovat nějaká moudra, prostě se jen bavíme a potěší nás, když se naši posluchači pobaví taky. Během více než šestileté existence CÉMURÁCI koncertovali převážně ve východních Čechách, ale zabrousili i na Moravu, do středních, jižních a severních Čech.“ Tato kapela má za sebou také jedno DEMO a v zimě 2006 pokřtila své první CD s názvem Samorost.
Sestava:
Ondřej Horák – zpěv
Aleš Vejnar – kytara
Libor Dušek – baskytara
Milan Lukeš – saxofon
Petr Cejnar – bicí

Sedmí pak také staří známí Pepa Lábus a spol. Tato kapela je pravidelným účastníkem tohoto festivalu a ani jednou nevynechala. Několikrát však za tu dobu změnila obsazení. Letos vystoupí opět trochu jinak než jsme zvyklí. Dan Kahuda, hráč na niněru a dudy je delší čas mimo republiku a tak jeho místo prozatím obsadil kytarista ze skupiny Cui Bono Mirek Votoček st. Můžeme se tak těšit na zpracování Pepových písní zase v trochu jiném stylu. O této kapele už asi nemá cenu se nějak historicky rozepisovat neboť již snad vše bylo napsáno. Původně osamělý písničkář se postupem času obklopil kapelou a už mnoho let brázdí vody alternativy po celé ČR. Má za sebou vydaná čtyři alba z toho dvě u Indies. Nejnovější album má název Vzlétají ptáci.
Sestava:
Pepa Lábus – zpěv, kytara
Jaromír Ticháček – elektrická kytara, brumle, foukací harmoniky, Panova flétna
Tomáš Nýdrle – baskytara
Miroslav Votoček st. – elektrická kytara
Michal Drašar – bicí

A na závěr další veteráni Cui Bono. Tato kapela vznikla ve druhé polovině 70 tých let. Zakládajícími členy tehdy byli klávesista a zpěvák Boya Doležálek, sólový kytarista Miroslav Votoček, bubeník Miroslav Dewat a baskytarista Luděk Kozák. Na housle hrála řekyně Nina Yoanidu. Skupina tehdy hrála po zábavách, koncertech i na soukromých undergroundových akcích, většinou ve Východočeském kraji. Mezi největší úspěchy patřilo vystoupení na JAZZOVÝCH DNECH v roce 1979. Bohužel se krátce po tomto festivalu skupina rozpadla. O pár let později se CB znovu seskupilo, ale již s jiným baskytaristou – Oldřichem Vetešníkem , saxofonistou a zpěvákem zároveň – Pavlem Dostálem. Jako další úspěch můžeme uvést vystoupení CB na pražském ROCKFESTU v roce 1983. Zanedlouho se skupina definitivně rozpadla a muzikanti hráli v různých kapelách. V roce 2004 se kapela CUI BONO znovuzrodila. Kapela je specifická vlastní tvorbou, která je občas naložena v pořádné porci hard rocku.
Sestava:
Boya „Mrakomor“ Doležálek – klávesy
Mirek Votoček – kytara
Mirek Dewat – bicí
Tomáš Nýdrle – baskytara
Michal Plíštil – zpěv

Půjde-li vše hladce a nebude-li větší časový skluz, můžete se na závěr dočkat i nějakého toho jamování.

Psy nechte prosím doma aby nedošlo ke zbytečným problémům.

Cigarety si raději doneste, není jisté zda budou na místě konání v prodeji.

Těšíme se na vaši bohatou účast!