Webrovka 2004

admin vloženo dne 12. září 2013

Plakát Webrovkafest 2004Akce se uskutečnila 20.11. za silně nepříznivého počasí. Díky čerstvé sněhové nadílce nemohly některá auta vyjet až na kopec. Proto bylo zajištěno výkonné auto značky Peugeot. Tímto děkujeme za zapůjčení tohoto vozidla s řetězy, které muselo vyvozit aparaturu a několik kapel.
Nakonec se podařilo vše potřebné na Webrovku dostat a akce mohla začít přesně na minutu.

V pět hodin odpoledne začíná nadílku Krkonošské muziky skupina Neodůvodnitelná lítost (Trutnov), která se této akce zúčastnila již podruhé, ač s jiným názvem (Opilecká pýcha). Areál chaty se začal plnit lidmi. Jako druhá nastupuje Jánskolázeňsko-Maršovsko-Trutnovká kapela Blueseum, které patří veliký dík za zvukové zajištění celé akce. Tato kapela se zúčastnila této akce poprvé. Třetí pak strhla lidi k tanci kapela z druhé strany Krkonoš Cémuršámur (Vrchlabí), kterou již pravidelní návštěvníci Webrovky znají z minulého ročníku. Not Fragile (Trutnov, Svoboda n / Úpou) – kapela která účinkovala na všech dosavadních ročnících, vystoupila jako čtvrtá a nejtvrdší ze všech souborů této akce. Již potřetí se Webrovka při jejich produkci otřásala v základech. I té patří veliký dík za poskytnutí pódiového aparátu a bicích. Další stálice festivalu na Webrovce, soubor Pepa Lábus a spol. (Trutnov, Praha) vystoupil poprvé v plné sestavě a to včetně nového člena Dana Kahudy, hráče na elektroakustickou niněru a na dudy. Této kapele patří veliký dík za dopravu aparatury v těchto těžkých podmínkách. Šestou kapelou byla Poslední Lež (Trutnov, M. Svatoňovice, Dvůr Králové n/L). Stejně jako minulé ročníky si vedla skvěle. S novým bubeníkem a dokonce bylo i rozumět zpěvům.. Tato skupina opět celou akci společně s ADD pořádala a zajišťovala. Samochvála smrdí. Jako sedmá roztáčela kola hudební metelice Dračí ulička (Trutnov). I tato kapela se zúčastnila již podruhé a opět s velikým úspěchem. Nováčkem Festivalu Webrovka byla trutnovská legenda Cui Bono. Této kapele patří dík za synchronizaci věkového průměru návštěvníků. Devátá kapela jménem Nior W. (Trutnov), byla na Webrovce také prvně. I přes pokročilou hodinu měla stále hodně posluchačů. Večer zakončila pohodová Reggae zkouška, která se po pauze opět vrátila do společenství kapel hrajících na Webrovce. A to je moc dobře. V šest hodin ráno dohrály kapely. Na plakátech uvedená skupina Bukake své vystoupení odvolala z vnitro – kapelních důvodů. Tedy v žádném případě to nebylo kvůli nechuti připojit se k této dobročinné charitativní akci.
I přes všechny nepříznivé okolnosti akci navštívilo více jak dvě stě lidí. Takže za rok – znova na Webrovce.
Celý výtěžek koncertu byl opět věnován Asociaci Dětských domovů a byl použit na finanční zajištění Vánočního pobytu dětí z dětských domovů – Krnsko, Tišnov a Broumov.