AKCE

admin vloženo dne 14. dubna 2017

 

Webrovkafest v Kotvě IV – unplugged

IV. ročník benefičního akustického minifestivalu
Pivnice Kotva Trutnov
od 17,00 do 24,00 hodin
minimální příspěvek 200 Kč

Věnováno vzpomínce na trutnovského muzikanta, fotografa, výtvarníka a věrného přítele Dana „Mahonyho“ Půhoného, který nás opustil 5. 12. 2023.

Vystoupí:
J. V. G. – autorské čtení
Pepa Lábus (sólo)
Wosa – punk/rock – Praha
Nikola MUCHA (sólo)
To nechceš!? duo
Výtěžek z akce bude věnován Klubu vozíčkářů Trutnov!

J. V. G.
Pseudonym vznikl při psaní slohové práce na učilišti v roce 1994. Autor se tvorbě věnuje s občasnými pauzami od svých 13 let. V Kotvě přednese výběr z tvorby od roku 2022 až do současnosti. Čekají vás básně veselé i smutné. Za pseudonymem se skrývá předseda spolku Trutnovská alternativní scéna.

Pepa Lábus sólo
Pepa Lábus je zpěvák a kytarista a textař. Svou kariéru zahájil v roce 1984 jako folkový písničkář. V roce 1996 vydal své první sólové album nazvané Morana. Následujícího roku se k němu připojili houslista Slávek Forman a baskytarista Tomáš Nýdrle a začali vystupovat jako trio pod názvem Pepa Lábus a Spol. Kapela se postupně rozrostla do pětičlenné sestavy. Jeho nejnovější album dostalo název Délka vteřiny a vyšlo roku 2012. Je rovněž textařem písní pro jiné interprety, jako je například Luboš Pospíšil. Rovněž je moderátorem na rozhlasové stanici Radio Beat. V Kotvě ale Pepa vystoupí sám s kytarou.

Wosa
Z důvodu nemoci jsme nuceni upravit sobotní program. Místo avizované kapely Ňuňu, které onemocněl zpěvák se můžete těšit na tuto partičku:
Wosa – punk/rock – Praha
Víte, když se Vojta Wosák se svou bandou vydává na pódium, není to jen o hudbě, je to o zážitku! Hrají ve stylu míchaného punkrock koktejlu . Vojta s kytarou v ruce a mikrofonem rozdává životní moudra (ženský, chlast, kouř a chlebíčky) s humorným nádechem. Struny u kytar ještě hladí Vypitej Pulitr s Domýnou. Jejich kytarové riffy jsou jako rány přímo do srdce, přidávají tu správnou dávku energie, což vás nutí od poskakování k pogu.
A co bubeník Karlos? Jeho rytmus je jako srdeční tep kapely – pokud přestane bít, zastaví se celý koncert! Což na Webrovkafestu nehrozí.
Takže pokud chcete mít nezapomenutelný zážitek, připojte se k Wosa spolu s námi při benefiční party v Kotvě.

Nikola MUCHA (femipunk-art rock – Brno)
Femipunkerka Nikola Mucha se od svých patnácti let prohání se svou kytarou po hudebních scénách a rozdmýchává oheň chilli slov všude kolem sebe. Říkají jí „Záviš v sukni“ – no, a proč taky ne, když umí házet ostřejší věci než nějaká ledová královna!
Už se nemůžeme dočkat, až uslyšíme onu smršť, kterou nám Mucha, jako sršeň v bílých šatech, v Kotvě naservíruje. Připravte se na písně, které vám dodají energii jako dvojité espresso. Mucha vám ten zážitek přinese.

To nechceš!?
Bohužel onemocněl i frontman kapely Marta a Rasputin. Naštěstí nás jako vždy nenechal ve štychu kamarád Mazzan, a jako náhrada vystoupí duo skupiny To nechceš!?, kterou si možná někteří v této podobě pamatují z Webrovkafestu v Kotvě 2022.
Skupina To nechceš?! je ze Žacléře v Krkonoších. Hrajeme něco mezi Mládkem a Horkýžema… Smích… Po pravdě se nemůžeme až tak úplně zaškatulkovat, ale dle okolí hrajeme melodický metal/punk. Kapela vznikla na podzim roku 2017 po par pivech a par jednoduchých akordech. Hrajeme ve složení kytara – obsluhuje „pan Holomóc“, bicí-Kuba Pavelec a basu s hlavním zpěvem – Mazzan. Na Webrovkafestu v Kotvě vystoupíme jako duo – kytara a baskytara.

 

Maršovský festival ZA DVĚ DVĚ – 3. ročník

Rytmické sdružení Za dvě dvě a obec Horní Maršov
ve vzájemné spolupráci pořádají

Festival léčivé hudby Za dvě dvě

Program pátek:
od 19:00 hodin

Za dvě dvě
autorské čtení
Sayujya – mantry

Program sobota:
od 13:58 hodin
Divadlo Krychličky, Divadélko Filipa Pýchy
Sayujya – indická hudba
Za dvě dvě
Omnion
Pavel Nowak

… a afterparty na faře a další doprovodný program!

Vstupné dobrovolné!

Festival léčivé hudby Za dvě dvě

Webrovkafest v Kotvě III – pro Ladunku

unplugged

25. 2. 2023
Start: 17:00 hodin
minimální příspěvek: 150 Kč
moderátor: Ojtyla

17:00 – zahájení
17:15 – 17:45 – David Molnár – autorská poezie
17:50 – 18:50 – Standa Štěp – blues
18:55 – 19:55 – Silmaril – folková kapela
20:00 – 21:00 – Grohregin – osobitý folk
21:15 – 22:45 – Synové výčepu – punková legenda akusticky

Výtěžek bude věnován na podporu léčby Ladunky po mozkové obrně.
Pořádá Trutnovská alternativní scéna a pivnice Kotva.

„Ladunka se narodila na 30 tt s váhou 1,300 kg. Následně měla krvácení do mozku. Ladunce diagnostikovali dětskou mozkovou obrnu s pravostrannou hemiparezou. Od malinka jsem s ní cvičila Vojtovu metodu. Bohužel to u ní žádné výsledky nemělo. V lázních jsem s ní přešla na bobath metodu. Máme skvělého fyzioterapeuta, se kterým Ladunka dělá pokroky. Dochází k nám domů už druhým rokem, většinou cvičíme týden a týden volno. Bohužel, fyzioterapeut je soukromý. Také k nám dochází paní na ergoterapii a canisterapii. Všechno to je finančně nákladné.
Ladunce je momentálně 3 a půl roku. Stále nechodí, posouvá se po zadečku, vydrží stát s oporou, udělá pár krůčků za ruce nebo ve speciálním chodítku, nepoužívá pravou ručičku, stále je na plenkách. Navíc nás trápí váha, od narození má problém s přibíráním a jídlem celkově. Ladunka je momentálně na úrovni 18 měsíců, motoricky na úrovni 10 měsíců. Jinak je to moc šikovná holčička, miluje hudbu a zvířata.“
Lada Kurková – Burešová – maminka
Víc na Facebooku: https://www.facebook.com/profile.php?id=100063075859591

David Molnár se narodil v Hradci Králové. Vystudoval televizní režii, uplatňoval ji v reality show, pracoval v cirkusu, divadle a v mnoha dalších přechodných zaměstnáních.
Po přesídlení do Prahy se prohloubily jeho sklony k bohémě, potulce a městskému poustevnictví, o kterých vypráví bez větších fabulací i jeho tvorba.
Molnár je považován za následníka beat generation, stejně tak je ale i pokračovatelem tuzemské bohémy z počátků dvacátého století reprezentované Gellnerem a Neumannem i tradic undergroundu. Jeho literárními autoritami jsou: Kerouac, London, Hemingway, Ladislav Klíma, Hrabal, Miller a samozřejmě Bukovski.. Svou sebeironií a chutí shazovat se nebo šaškovat má nejblíže k poslednímu.
Verše Davida Molnára mají nezaměnitelný styl. Vážná literatura je vystavěna v chytlavém brakovém nálevu, bez toho, aby ztratila své ostré hrany (a smysl pro humor). Jde o podobný krok, jako učinily britské rockové kapely s americkou hudbou, podobný krok, jaký učinil Tarantino s hollywoodskými béčky, je to krok, na který je v poezii nejvyšší čas.
Jeho básně byly publikovány v literárních časopisech Host, Revolver Revue, Reflex, Lógr, Lidové noviny… V roce 2016 debutoval knihou Pod kopyty slunce. Část svých textů, básnických i prozaických, zveřejnil na internetu pod pseudonymem vindal drámo.

Hudební program odstartuje Standa Štěp, úžasný muzikant z Hradce Králové s velkým potenciálem. Hudbě se věnuje odmalička. Hraje jak sám, tak i platně doplňuje různá uskupení. Je to hráč na elektrickou i akustickou kytaru a foukací harmoniku. Ve svých autorských písních se promítá folk, blues, rock a i jiné žánry. Vidět a slyšet jste ho mohli například na druhém ročníku Webrovkafestu v Kotvě, Webrovkafestu na Klučance 2022, Otevřených hospodách v Trutnově, ale i na mnoha akcích nejen v Královéhradeckém kraji. Jeho podmanivý hlas a originální styl hry vás jistě dostane.

Silmaril byl založen v půl 8 večer po několikáté rundě skotské whisky v klubu Bonanza v Trutnově, někdy kolem roku 2000. Jádrem jsou Láďa Lysický a jeho švagr David Zahradník, občas s nimi vystupovali i další muzikanti na basu či housle. Slyšet jste je mohli u Bonanzy, na Bojišti, na Zahradě v Náměšti, na Slunovratu v Pardubicích, každý rok na Vartě v Batňovicich, Kouzlu zvuku v Úpici a jiných akcích. Na čas se odmlčeli až posledních asi 5 let se snaží více cvičit a poslední rok zařazovat nové písně do repertoáru. Přibrali basu, na kterou hraje Bedřich Vašíček. Uvažují o doplnění ansámblu o perkusistu. Hrají vlastní i převzaté písně zejména žánru folkového.

Tomáš Grohregin, řečený Gagarin, není jen oblíbený moderátor Webrovkafestu na Klučance, jeho záběr je daleko širší. V Kotvě zazáří ve světle svého písničkářského umu. Humor tohoto ostraváka, původem z východního Slovenska, žijícího v Praze, najdete samozřejmě i v jeho písních a o zábavu bude během jeho produkce nepochybně velmi dobře postaráno. Tomáš se hudební tvorbě a veřejnému vystupování věnuje téměř sedm let, někdy hraje sám, někdy s kapelou. My si ho však užijeme samotného. Vydal CD s názvem NAZDAR, které bude pro případné zájemce určitě k dispozici.

Skupina Synové výčepu byla založena v roce 1991 Františkem Sahulou (Tři sestry). Natočila velmi úspěšnou deska V továrně je dobře (EMI 1992) a videoklip Lambáda. Následovaly další alba
Blues pro Hitchcocka (Sony Music Bonton 1994 ), Kyvadlo a jáma (1995 BM music) a živý koncert v Bunkru Žyvě (1996 BM music). Po definitivním Sahulovu odchodu ze Tří sester album Hurrrá na Měsíc (BMG Arioly 1998). Kapela z gruntu mění sestavu, jádro pochází z Litoměřic. Pro velký zájem fanoušků o souhrnnou tvorbu Františka Sahuly vzniká v roce 2002 výběr ze Sahulovy tvorby Bestie Off. Poté Sahula opět hostuje se Třemi sestrami a spolupráce je přerušena až v roce 2004. Od března 2006 skládá nové skladby a připravuje nové album. Chlapecká 4 (2007) obsahuje 16 nových písní. Poslední koncert Synů výčepu se uskutečňuje 6.11.2007 v klubu Futurum v Praze, krátce po něm je František Sahula uvržen do vězení. V dubnu 2008 je podmínečně propuštěn a zbývá mu necelý měsíc života. Po tragické smrti nastupuje na jeho místo Lou Fanánek Hagen. Repertoár skupiny tvořily písně z dílny Synů výčepu a Fanánkových sólových projektů. Tato spolupráce vrcholí vydáním desky Miluáju chána (2011), na které jsou i poslední Frantovy texty. Po čase odchází kytarista Márty a kapela se na chvíli odmlčuje. V létě 2014 Fanánek ukončuje spolupráci se Syny výčepu a předává pěvecké žezlo Rosťovi Cermanovi. V současnosti vystupují ve tříčlenné sestavě a jejich popularita je stále velmi vysoká. V Kotvě vystoupí v polo akustické podobě, ale nebojte se, bude to jízda i tak!

 

Webrovkafest v Kotvě II – pro Karolínku

26. 3. 2022
Start 17:00
min. Příspěvek 100,-
omezená kapacita 100 míst
moderátor: Munky

Program:
17:00 – 17:30 – Josef Václav Gothai – poezie, próza
17:35 – 18:20 – Ivan „Čmelák“ Zounar – folk
18:25 – 19:10 – Pepa Lábus – folk
19:30 – 20:15 – Standa Štěp – bluesová kytara
20:30 – 21:30 – To nechceš!? – punk-rock unpluged
21:45 – 22:45 – Marta a Rasputin – skřetí šraml

Věci se snad vracejí do normálu a tak můžeme po roční pauze navázat na 1. ročník Webrovkafestu v Kotvě. Výtěžek bude opět věnován malé Karolínce.
„Chtěla bych hrozně moc poděkovat za další úžasnou akci pro naši Kajinku. Díky Vaší pomoci a terapiím, které podstupuje se jí daří stále lépe a dělá veliké pokroky. Teď má Kajka 3,5 roku a pomalu se učí chodit za ruce. Ještě jí chybí síla a stabilita, ale to určitě brzy rozcvičí. Za poslední rok se naučila jíst i pít, takže už skoro nemusí používat sondu a přístroje. Mluvit zatím nemůže a tak využívá znakovou řeč. Je moc chytrá a všemu rozumí. Musíme na tom neustále pracovat a bude to ještě hodně náročné. Ale pokroky jsou dosud opravdu zázračné a já moc děkuji za podporu na naší cestě“. Lucie Klozová maminka Karolínky.

Josef Václav Gothai
Pseudonym vznikl při psaní slohové práce na učilišti v roce 1994. Autor se tvorbě věnuje s občasnými pauzami od svých 13 let. V Kotvě přednese výběr z tvorby od roku 1994 až do současnosti. Čekají vás básně, písňové texty, dvě povídky, jeden sonet a jedna rozsáhlejší lyricko-epická skladba. Za pseudonymem se skrývá předseda spolku Trutnovská alternativní scéna.

Ivan „Čmelák“ Zounar
Kytarista a básník, žijící v Praze. Pochází z Bernartic a v Trutnově a okolí působil v řadě kapel – Vodovod, Reverz, 2.nástupistě, D.A. I., Modrá zem a jako doprovodný kytarista písničkáře Pepy Lábuse nebo básníka Zdeňka Holečka. V Praze pak působil v kapelách Něžný octopus, Jižní pól, Pod černý vrch (jen záskok), Čendovo sobí spřežení, Cingarela a posledních 15 let hraje v kapele Daryl Green, Je zetěm baskytaristy Vladimíra Gumy Kulhánka.

Pepa Lábus
Pepa Lábus je zpěvák a kytarista a textař. Svou kariéru zahájil v roce 1984 jako folkový písničkář. V roce 1996 vydal své první sólové album nazvané Morana. Následujícího roku se k němu připojili houslista Slávek Forman a baskytarista Tomáš Nýdrle a začali vystupovat jako trio pod názvem Pepa Lábus a Spol. Jeho nejnovější album dostalo název Délka vteřiny a vyšlo roku 2012. Je rovněž textařem písní pro jiné interprety, jako je například Luboš Pospíšil. Rovněž je moderátorem na rozhlasové stanici Radio Beat.

Standa Štěp
Muzikant z Hradce Králové s velkým potenciálem. Hudbě se věnuje odmalička. Hraje jak sám, tak i platně doplňuje různá uskupení. Je to hráč na elektrickou, i na akustickou kytaru a foukací harmoniku. Ve svých autorských písních se promítá folk, blues, rock a i jiné žánry.

To nechceš!?
Skupina To nechceš?! je ze Žacléře v Krkonoších. Hrajeme něco mezi Mládkem a Horkýžema… Smích… Po pravdě se nemůžeme až tak úplně zaškatulkovat, ale dle okolí hrajeme melodický metal/punk. Kapela vznikla na podzim roku 2017 po par pivech a par jednoduchých akordech. Hrajeme ve složení kytara – obsluhuje „pan Holomóc“, bicí-Kuba Pavelec a basu s hlavním zpěvem – Mazzan. Na Webrovkafestu v Kotvě vystoupíme jako duo – kytara a baskytara.

Marta a Rasputin
Hudební těleso z Trutnova hrající folkovou a lidovou muziku výhradně na akustické nástroje. Hudba je to velmi živá a energická, protože máme rádi tanec a zábavu. To ostatně pramení z naší mladistvé nespoutanosti a nevybouřené energie, skrývající se v nás a čekající na explozi mezi naše posluchače.
Zvláštností kapely jsou vlastní písně na motivy pana Tolkiena zabývající se skřetí tematikou a problematikou. Již bylo na čase začít se zajímat o tyto zvláštní nenáviděné tvory na pokraji společnosti.
Další libůstkou jsou energické židovské a irské tance, ze kterých čiší nálada a nátura národů zmíněných. Toužíme se přiblížit atmosféře večírků a setkání u dobrého pití, na kterých tato hudba zní!
Nebráníme se ani hudbě jiných zemí a kultur, jako je třeba Finsko na sever nebo Rusko a balkán na východ od naší rodné hroudy. Samozřejmě jsme velcí patrioti, proto v našem repertoáru nechybí ani české a moravské lidovky.
Stylovou různorodost doplňují středověké melodie a další vlastní „neskřetí“ písně, kterými postupně rozšiřujeme náš repertoár…

 

 

Maršovský festival ZA DVĚ DVĚ

Je nám velikou ctí produkčně podpořit nově vznikající festival etnických nástrojů. Akci pořádá obec Horní Maršov ve spolupráci s rytmickým sdružením Za dvě dvě. Festival hudby, která se neopakuje proběhne v 31. 7. 2021 kostele v Horním Maršově a my budeme u toho!

Za dvě dvě 2021

Prohlášení k Webrovkafestu na Klučance 2020

Půlka listopadu patří od roku 2002 charitativnímu festivalu na podporu dětí z dětských domovů Webrovkafest na Klučance, jehož výtěžek je každoročně věnován na vánoční a jiné zážitkové pobyty dětí z dětských domovů a sociálně slabých rodin v Humanitárním středisku Klučanka v Dědově (Teplice n/M). Za tu dobu vynesl dětem více než 650 000 Kč. 19. ročník je plánován na 14. listopadu 2020 od 14:30 hodin. Od jara probíhají intenzivní přípravy, rozpočet se opět podařilo předem pokrýt, díky dotacím měst a obcí a štědrosti dárců z řad firem a jednotlivců. Připraven je také vynikající program, v čele s britskou kapelou Pat Fulgoni & Blues Experience, legendární kapelou Našrot nebo hráčem na didgeridoo a gong Ondřejem Smeykalem. S ČD je opět domluveno zastavování vlaků v zastávce Dědov během akce a autobusy na odvoz návštěvníků jsou v jednání. Plakáty a letáky jsou téměř připraveny k tisku. Jenomže….
I když je festival takřka připravený, zdá se, že veškerá práce organizátorů přijde vniveč. A to převážně díky chaotickému a marketingově-populistickému jednání vlády ČR, která v zájmu své předvolební kampaně dovedla tuto zemi na vrchol nakaženosti Covidem 19 v Evropě.
Jako členové spolku Trutnovská alternativní scéna, který nyní Webrovkafest pořádá, jsme počítali s tím, že budou platit určitá omezení a pracovali s různými scénáři, jak akci uskutečnit. Udělat ji na sezení by byla ta nejjednodušší z variant. Bohužel, opatření jsou daleko přísnější a tato varianta už není možná. Udělat Webrovkafest jako live-stream, jsme po dlouhé úvaze zavrhli z důvodu vysokých nákladů a nízké výtěžnosti. Nevěříme, že by na účet přišlo tolik peněz, kolik se každoročně na akci vybere. Varianta „Vzdor“ by znamenala uskutečnění festivalu navzdory všem zákazům a omezením tak, jak jsme všichni zvyklí. I tu jsme nakonec po důkladném zvážení opustili. Ne kvůli strachu z postihů vůči spolku či jeho členům, ale hlavně proto, že nechceme nikoho ohrozit na zdraví. Nejsme ti, kteří by situaci zlehčovali a plně si uvědomujeme rizika, která nemoc Covid 19 obnáší, avšak některá vládní nařízení nám připadají na hlavu postavená.
Ve hře tak zůstávají dvě možnosti. První, kterou bychom si všichni ze srdce přáli, především kvůli návštěvníkům a fanouškům festivalu je ta, že denní nárůsty nakažených začnou prudce klesat a opatření budou postupně uvolňována, čímž by Webrovkafest 2020 mohl za určitých omezení proběhnout. Druhá, asi nejpravděpodobnější je, že po vrácení dotací městům a obcím a po dohodě se sponzory a dárci, peníze určené na rozpočet akce předáme Institutu zážitkové pedagogiky na krytí nákladů spojených s tradičním vánočním pobytem znevýhodněných dětí na Klučance a 19. ročník Webrovkafestu jako takový proběhne jen v našich myslích a srdcích. Vzhledem k podstatě akce nám to přijde za daných okolností jako nejsmysluplnější řešení, které alespoň částečně naplní naše poslání.
Děkujeme všem za podporu a těšíme se na setkání v lepších časech.
Členové spolku Trutnovská alternativní scéna

Webrovkafest v Kotvě 2020

V sobotu 29. února 2020 proběhl charitativní minifestival Webrovkafest v Kotvě. Jednalo se o novou akci pořádanou naším spolkem, tentokrát ale necílenou na děti z dětských domovů. Výtěžek, který činil krásných 12 805 Kč, byl tentokrát věnován rodinným příslušníkům malé Karolínky, která trpí těžkou poruchou polykání, spojenou s dalšími zdravotními problémy. Touto cestou chceme poděkovat všem účinkujícím, personálu pivnice Kotva v Trutnově a hlavně Vám všem, kteří jste dorazili a finančně rodinu Karolínky podpořili. Vytvořili jste báječnou atmosféru a mohli jsme si tak všichni společně užít skvělý večírek s bohulibým posláním. Půjde-li vše dobrým směrem, rádi tuto akcičku za rok zopakujeme. Ještě jednou všem mnohokrát děkujeme!
Vaše Trutnovská alternativní scéna z. s.

Plakát Webrovkafest Kotva 2020

Karolínka se narodila v září 2018 a podle všeho měla být naprosto zdravé dítě. Bohužel s ní měl ale osud jiné plány a Karolínka musí bojovat od prvního dne svého života. Přesto, že je jí bude brzy rok a půl, nikdy se vlastně nezjistilo proč. Kromě opožděného psychomotorického vývoje má řadu dalších potíží. Nejvíce ji trápí těžká porucha polykání, kvůli které vše vdechuje do plic. Proto nemůže jíst, ale musí být krmena přímo do žaludku přes sondu (PEG). To sebou nese řadu komplikací. Také má poruchu zraku, kvůli které se špatně orientuje v prostoru a i obyčejné hraní jí dá velikou práci. Kvůli hypotonii má problémy s dýcháním a má za sebou již 4 zápaly plic, což ji akutně ohrožuje na životě. Nedokáže sama kašlat a proto zatím ke svému životu potřebuje přístroje a to kašlacího asistenta a chirurgickou odsávačku k čištění dýchacích cest. Toto nám opravdu znepříjemňuje život.
Přes šílený start a hororové prognózy je Karolínka naprosto úžasné dítě a dělá nám nepopsatelnou radost. Je neuvěřitelně akční a přes všechna omezení si vždy poradí a dosáhne svého..:) Během svého života si vydřela každý jeden malinkatý pokrok a my všichni to prožíváme s ní. Každý den je zázrak a vždy nás překvapí něčím novým. Nyní se dokáže plazit a zvedat u předmětů do kleku a sedu, začíná se zvedat i na nožičky a chtěla by stát i sedět, jen je ještě potřeba posílit trup. Nic z toho ale není zadarmo a klasická rehabilitace bohužel neměla žádné výsledky. Ty se začaly dostavovat až díky Feldenkrais terapii, která je velice jemná a individuální. Jedná se o nedirektivní přístup, který nervovému systému pouze nabízí prožít určité situace, které by jinak kvůli omezení neprožil a ten si je poté přebere za své. Dějí se zázraky v motorice, zraku, dechu, hlasu, mentální stránce a mnohé další. Kromě toho Karolínce také nesmírně pomáhá kraniosakrální terapie a hipoterapie. Nic z toho bohužel pojišťovna nehradí a terapie jsou velmi nákladné. Náš velký cíl je nyní, aby se Karolínka naučila samostatnému sedu a orientaci v prostoru, později stoji a samostatné chůzi. S rozvojem motoriky by se mělo zlepšit dýchání, polykání a kašlání a v budoucnu by mohla začít sama jíst a mluvit..:) Ještě nás čeká dlouhá cesta, ale veliký kus už je za námi a to hlavně díky pomoci ostatních lidí, díky kterým si můžeme dovolit nákladné terapie v dostatečném množství. Každé pomoci si nesmírně vážíme..! Děkujeme! Lucie Klozová – maminka

Karolínka

 

Charitativní festival na podporu dětí z dětských domovů

Webrovkafest na Klučance

DSC_0182

Festival vznikl v roce 2002 a až do roku 2014 probíhal každoročně v půli listopadu na chatě Webrovka v lesích nedaleko Trutnova. Neboť chata Webrovka po celý rok sloužila dětem ze škol, školek a dětských domovů z celé ČR jako škola v přírodě, kde pro ně byl připraven úžasný poznávací a dobrodružný program v krásném prostředí, veškerý výtěžek festivalu byl vždy věnován právě na spolufinancování těchto pobytů pro děti z dětských domovů.  Na přelomu let 2014/2015 došlo ke změně působiště a novým prostorem se stalo Humanitární středisko Klučanka v obci Dědov nedaleko Teplic nad Metují, které kromě daleko větší ubytovací kapacity poskytlo větší prostor nejen pro děti, ale i pro rozšíření festivalových scén.

Naše spolupráce s nástupnickou organizací Asociace dětských domovů, Institutem zážitkové pedagogiky tak i nadále pokračuje. Areál Humanitárního střediska Klučanka, který se nachází v krásném prostředí pod skalními městy Ostaš, Hejda a Skály, je posunem jak pro pobyty znevýhodněných dětí, tak i pro festival. Nadále tak pomáháme z výtěžku akce spolufinancovat vánoční pobyty dětí bez rodičů a nově i ze sociálně slabých rodin, což je naším hlavním poselstvím. Tomu výrazně napomáhají desítky kapel, umělců, institucí, firem a lidí dobré vůle, kteří naši snahu dlouhodobě podporují a věříme, že tomu tak bude i nadále.

V červenci roku 2019 byl u Krajského soudu v Hradci Králové zaregistrován spolek Trutnovská alternativní scéna z. s., který je nyní oficiálním organizátorem nejen Webrovkafestu na Klučance, ale i dalších kulturních, společenských a charitativních akcí pod souhrnným názvem Webrovkafest.

Za Vaši případnou podporu Vám za festival i za děti bez rodičů mnohokrát děkujeme!

Více informací najdete na stránce Podpořte nás!

Více o Institutu zážitkové pedagogiky zde: www.klucanka.cz

Mapa:

Chata Webrovka ve Voletinách u Trutnova, tam kde to všechno začalo…
 
Chata Vébrovka u Trutnova