AKCE

admin vloženo dne 14. dubna 2017

Webrovkafest v Kotvě 2020

V sobotu 29. února 2020 proběhl charitativní minifestival Webrovkafest v Kotvě. Jednalo se o novou akci pořádanou naším spolkem, tentokrát ale necílenou na děti z dětských domovů. Výtěžek, který činil krásných 12 805 Kč, byl tentokrát věnován rodinným příslušníkům malé Karolínky, která trpí těžkou poruchou polykání, spojenou s dalšími zdravotními problémy. Touto cestou chceme poděkovat všem účinkujícím, personálu pivnice Kotva v Trutnově a hlavně Vám všem, kteří jste dorazili a finančně rodinu Karolínky podpořili. Vytvořili jste báječnou atmosféru a mohli jsme si tak všichni společně užít skvělý večírek s bohulibým posláním. Půjde-li vše dobrým směrem, rádi tuto akcičku za rok zopakujeme. Ještě jednou všem mnohokrát děkujeme!
Vaše Trutnovská alternativní scéna z. s.

Plakát Webrovkafest Kotva 2020

Karolínka se narodila v září 2018 a podle všeho měla být naprosto zdravé dítě. Bohužel s ní měl ale osud jiné plány a Karolínka musí bojovat od prvního dne svého života. Přesto, že je jí bude brzy rok a půl, nikdy se vlastně nezjistilo proč. Kromě opožděného psychomotorického vývoje má řadu dalších potíží. Nejvíce ji trápí těžká porucha polykání, kvůli které vše vdechuje do plic. Proto nemůže jíst, ale musí být krmena přímo do žaludku přes sondu (PEG). To sebou nese řadu komplikací. Také má poruchu zraku, kvůli které se špatně orientuje v prostoru a i obyčejné hraní jí dá velikou práci. Kvůli hypotonii má problémy s dýcháním a má za sebou již 4 zápaly plic, což ji akutně ohrožuje na životě. Nedokáže sama kašlat a proto zatím ke svému životu potřebuje přístroje a to kašlacího asistenta a chirurgickou odsávačku k čištění dýchacích cest. Toto nám opravdu znepříjemňuje život.
Přes šílený start a hororové prognózy je Karolínka naprosto úžasné dítě a dělá nám nepopsatelnou radost. Je neuvěřitelně akční a přes všechna omezení si vždy poradí a dosáhne svého..:) Během svého života si vydřela každý jeden malinkatý pokrok a my všichni to prožíváme s ní. Každý den je zázrak a vždy nás překvapí něčím novým. Nyní se dokáže plazit a zvedat u předmětů do kleku a sedu, začíná se zvedat i na nožičky a chtěla by stát i sedět, jen je ještě potřeba posílit trup. Nic z toho ale není zadarmo a klasická rehabilitace bohužel neměla žádné výsledky. Ty se začaly dostavovat až díky Feldenkrais terapii, která je velice jemná a individuální. Jedná se o nedirektivní přístup, který nervovému systému pouze nabízí prožít určité situace, které by jinak kvůli omezení neprožil a ten si je poté přebere za své. Dějí se zázraky v motorice, zraku, dechu, hlasu, mentální stránce a mnohé další. Kromě toho Karolínce také nesmírně pomáhá kraniosakrální terapie a hipoterapie. Nic z toho bohužel pojišťovna nehradí a terapie jsou velmi nákladné. Náš velký cíl je nyní, aby se Karolínka naučila samostatnému sedu a orientaci v prostoru, později stoji a samostatné chůzi. S rozvojem motoriky by se mělo zlepšit dýchání, polykání a kašlání a v budoucnu by mohla začít sama jíst a mluvit..:) Ještě nás čeká dlouhá cesta, ale veliký kus už je za námi a to hlavně díky pomoci ostatních lidí, díky kterým si můžeme dovolit nákladné terapie v dostatečném množství. Každé pomoci si nesmírně vážíme..! Děkujeme! Lucie Klozová – maminka

Karolínka

 

Charitativní festival na podporu dětí z dětských domovů

Webrovkafest na Klučance

DSC_0182

Festival vznikl v roce 2002 a až do roku 2014 probíhal každoročně v půli listopadu na chatě Webrovka v lesích nedaleko Trutnova. Neboť chata Webrovka po celý rok sloužila dětem ze škol, školek a dětských domovů z celé ČR jako škola v přírodě, kde pro ně byl připraven úžasný poznávací a dobrodružný program v krásném prostředí, veškerý výtěžek festivalu byl vždy věnován právě na spolufinancování těchto pobytů pro děti z dětských domovů.  Na přelomu let 2014/2015 došlo ke změně působiště a novým prostorem se stalo Humanitární středisko Klučanka v obci Dědov nedaleko Teplic nad Metují, které kromě daleko větší ubytovací kapacity poskytlo větší prostor nejen pro děti, ale i pro rozšíření festivalových scén.

Naše spolupráce s nástupnickou organizací Asociace dětských domovů, Institutem zážitkové pedagogiky tak i nadále pokračuje. Areál Humanitárního střediska Klučanka, který se nachází v krásném prostředí pod skalními městy Ostaš, Hejda a Skály, je posunem jak pro pobyty znevýhodněných dětí, tak i pro festival. Nadále tak pomáháme z výtěžku akce spolufinancovat vánoční pobyty dětí bez rodičů a nově i ze sociálně slabých rodin, což je naším hlavním poselstvím. Tomu výrazně napomáhají desítky kapel, umělců, institucí, firem a lidí dobré vůle, kteří naši snahu dlouhodobě podporují a věříme, že tomu tak bude i nadále.

V červenci roku 2019 byl u Krajského soudu v Hradci Králové zaregistrován spolek Trutnovská alternativní scéna z. s., který je nyní oficiálním organizátorem nejen Webrovkafestu na Klučance, ale i dalších kulturních, společenských a charitativních akcí pod souhrnným názvem Webrovkafest.

Za Vaši případnou podporu Vám za festival i za děti bez rodičů mnohokrát děkujeme!

Více informací najdete na stránce Podpořte nás!

Více o Institutu zážitkové pedagogiky zde: www.klucanka.cz

Mapa:

Chata Webrovka ve Voletinách u Trutnova, tam kde to všechno začalo…
 
Chata Vébrovka u Trutnova